Nájdite letenky s najlepšou cenou

Česko Moravský Krumlov

Najčastejšie otázky a odpovede Česko Moravský Krumlov


1. Aká je história Česko Moravského Krumlova?
Odpoveď: Česko Moravský Krumlov je mesto v Českej republike, ktoré bolo založené v 13. storočí.

2. Aké pamiatky môžem vidieť v Česko Moravskom Krumlove?
Odpoveď: V Česko Moravskom Krumlove môžete vidieť mnoho historických budov, kostolov a iných pamiatok, ako napríklad Zámok Krumlov, Kostol svätej Markéty alebo Kostol svätej Anny.

3. Kde môžem získať turistické informácie o Českom Moravskom Krumlove?
Odpoveď: Turistické informácie o Česko Moravskom Krumlove môžete získať na miestnom turistickom informačnom centre alebo na oficiálnej webovej stránke mesta.

4. Aké športové aktivity môžem v Českom Moravskom Krumlove vykonávať?
Odpoveď: V Českom Moravskom Krumlove môžete vykonávať rôzne športové aktivity, ako napríklad korčuľovanie, lyžovanie, turistiku, cyklistiku alebo vodné športy na rieke Vltave.

5. Ako sa dostanem do Česko Moravského Krumlova?
Odpoveď: Česko Moravský Krumlov je dostupný autom alebo verejnou dopravou. Najbližšie letisko sa nachádza v Prahe a od Krumlova je vzdialené asi 180 km.


Letenka Česko Moravský Krumlov


Letenka do Česka Moravského Krumlova – Nádherný zážitek z cesty

Český Krumlov v Jižních Čechách je jedním ze skvostů českého kulturního dědictví. Na první pohled zaujme historickým centrem a krásným zámkem, ale při bližším zkoumání můžeme objevit mnohé další atrakce v této malebné oblasti. V současné době je Český Krumlov jedním z nejnavštěvovanějších měst v České republice a také oblíbeným místem pro zahraniční turisty. A jak se tam nejrychleji dostat? Samozřejmě s pomocí letenky.

Kromě toho, že letenka přináší rychlou dopravu, bývá často také cenově výhodnější, než například vlak. Využijte proto náš tip a nechte se inspirovat tím, co vás čeká v tomto pohádkovém městě na jihu Čech.

Jak najít letenku do Českého Krumlova?

Hledání letenky není v dnešní době žádným problémem. Využijte internetové vyhledávače a najděte si nejlevnější letenku.

Nejblíže k Českému Krumlovu se nachází letiště v lince České Budějovice, od kterého se do krumlovského centra dostanete autem nebo autobusem. Na letišti pak můžete využít taxi službu.

Jaké atrakce vás čekají v Českém Krumlově?

Český Krumlov nabízí mnoho pamětihodností jak pro náročné turisty, tak i pro milovníky historie a umění. Středověká zástavba města, zámek a zahradní úpravy vás okouzlí svou krásou a atmosférou.

Ke známým místům patří například hrad a zámek, kde naleznete muzeum, divadlo a knihovnu. Pro milovníky umění je must-see galerie Egona Schieleho a Viktora Viléma, ale i drobné galerie a prodejny s uměleckými díly.

Hlavní náměstí ve starém městě, kde se konají trhy a festivaly, nabízí také mnoho restaurací, kaváren a cukráren. Můžete ochutnat regionální speciality, jako například medovník nebo trdelník.

Příjemným zážitkem je procházka podél řeky Vltavy a návštěva místních parků, které jsou v sezóně plné květů a zeleň.

Pro sportovce jsou připraveny různé aktivity, jako například kanoistika, rafting, adrenalinové zážitky či turistika v okolí města.

Závěr

Navštivte Český Krumlov a nechte se okouzlit jeho krásou. Letenka vám umožní rychlé a cenově výhodné cestování, a tak budete mít více času pro objevování místních pamětihodností. A když se budete chtít po dlouhém dni odpočinout, využijte komfort ubytování v jedné z turistických destinací v okolí města.


Ubytovanie Česko Moravský Krumlov


Česko Moravský Krumlov je malebné historické mesto na juhu Moravy, ktoré ponúka množstvo atrakcií pre návštevníkov. Ak sa rozhodnete navštíviť toto mesto, mali by ste sa tiež rozhodnúť, kde si nájdete ubytovanie. V tomto článku sa dozviete o možnostiach ubytovania v Česko Moravskom Krumlove.

Hotelové ubytovanie

V Česko Moravskom Krumlove máte na výber niekoľko hotelov s rôznou úrovňou komfortu a cien. Najväčší hotel v meste je Hotel Kakadu, ktorý sa nachádza priamo v historickej časti mesta. Ponúka ubytovanie v jedno-, dvoj- alebo trojlôžkových izbách s vlastným sociálnym zariadením. Okrem toho má hotel aj reštauráciu a bar, kde si môžete vychutnať tradičné moravské jedlá a nápoje.

Inou možnosťou je napríklad Hotel Vajgar, ktorý sa nachádza na okraji mesta, ale s krásnym výhľadom na Krumlovský les. Hotel ponúka ubytovanie v komfortných izbách s vlastným sociálnym zariadením a bezplatným Wi-Fi pripojením. Okrem toho má hotel aj reštauráciu, kde si môžete vychutnať domáce špeciality z moravskej a rakúskej kuchyne.

Privátne ubytovanie

Ak preferujete domácu atmosféru a radi by ste sa ubytovali u miestnych obyvateľov, môžete si zvoliť privátne ubytovanie. V Česko Moravskom Krumlove je niekoľko možností, ako si nájsť ubytovanie u súkromného ubytovateľa. Na internete nájdete množstvo ponúk privátnych izieb a apartmánov, ktoré sa nachádzajú v blízkosti historického centra.

Jednou z možností je napríklad Ubytování u Tulky, ktoré ponúka dve izby s možnosťou ubytovania až pre štyroch hostí. Izby sú vybavené vlastnou kúpeľňou a kuchynským kútom s mikrovlnnou rúrou a chladničkou. Privát má aj záhradu s grilom, ktorú môžete využiť na oddych a relax.

Penzióny

V Česko Moravskom Krumlove nájdete aj niekoľko penziónov, ktoré ponúkajú ubytovanie v príjemnej atmosfére za rozumné ceny. Jedným z nich je napríklad Penzión Habr, ktorý sa nachádza v krásnej prírode blízko Krumlovského lesa. Ponúka ubytovanie v dvoulôžkových izbách s vlastným sociálnym zariadením a bezplatným Wi-Fi pripojením. Penzión má aj vlastnú reštauráciu, kde si môžete vychutnať tradičné moravské jedlá.

Česko Moravský Krumlov je pekným miestom na oddych a prehliadku. Pri návšteve tohto mesta nezabudnite zvoliť vhodné ubytovanie, v súlade s Vašimi preferenciami a nárokmi.

Ak hľadáte romantické a tajuplné miesto plné histórie a kultúry, nie je preto nič lepšie ako si zvoliť ubytovanie práve v tomto úchvatnom meste. Môžete sa tešiť na pokojnú atmosféru, pekné prechádzky po malebných uličkách a veľa historických pamiatok, ktoré si môžete užiť počas svojho pobytu v Česko Moravskom Krumlove.


Počasie Česko Moravský Krumlov


Česko Moravský Krumlov, alebo jednoducho Krumlov, je malebné mestečko nachádzajúce sa v juhozápadnej časti Česka. Jeho nádherné historické centrum sa krásne vine okolo rieky Vltavy, ktorá poteší nielen turistov, ale aj rybárov, kajakárov a vodákov. Ale ako je to s počasím v tomto krásnom meste?

Krumlov sa nachádza v oblasti s kontinentálnym podnebím, kde sú typické studené a suché zimy a horúce letá s občasnými búrkami. Zimné mesiace, ktoré trvajú od decembra do marca, sú často pokryté snehom a teploty sa pohybujú okolo -5 °C až 0 °C. Nie je neobvyklé, že západné časti mesta, ktoré sú vystavené severnej strane a teda majú menej slnečného svitu, zostanú pokryté snehom až do apríla.

Jar prichádza pomaly, ale istotne. Temperature začnú stúpať a teploty sa vyrovnávajú okolo 10-15 °C. Mesto sa začína zobúdzať k životu a turisti sa začínajú plniť ulicami. Večery sú ešte chladné a vyžadujú si vhodné oblečenie.

Leto je v Krumlove najpríjemnejším obdobím. Teploty sa dostávajú nad 25 °C, s vysokými teplotami sa ale často spája aj vysoká vlhkosť, ktorá sa zdá zhoršovať pocit z tepla. To ale nezabraňuje státisícom turistov, ktorí prichádzajú, aby si užili letnej atmosféry.

Jeseň do mesta prináša ochladenie a obdobie častých zrážok. Teploty sa pohybujú okolo 10-15 °C a slnko sa postupne stáva menej energickým. To ale neznamená, že Krumlov počas tejto ročnej obdobia nemá čo ponúknuť. Je to obdobie, kedy mesto zažíva svoju poslednú turistickú sezónu, s podujatiami ako sú Krumlovské barokové slávnosti alebo Lynx Open Open Air Festival.

Celkovo by sme mohli povedať, že Krumlov je možné navštíviť kedykoľvek počas roka, no najlepšie obdobie na návštevu by bola jar alebo jeseň, kedy sa mesto preslní krásnymi farbami listov a turistov tam nebude až tak veľa. Ktoré obdobie si ale nakoniec vyberiete, nezabudnite si prichystať vhodné oblečenie podľa ročného obdobia a stavu počasia.


Dovolenka Česko Moravský Krumlov


Ak hľadáte miesto na dovolenku v Českej republike, je tu jedno mesto, ktoré by ste nemali prehliadnuť - Moravský Krumlov.

Moravský Krumlov sa nachádza asi 200 kilometrov južne od Prahy, v moravskej časti Českej republiky. Mesto je veľmi malebné a ponúka krásne historické centrum, ktoré je zapísané na UNESCO zozname svetového kultúrneho dedičstva.

Ak sa chystáte navštíviť Moravský Krumlov, nezabudnite si prejsť starým mestom, kde stoja historické stavby a budovy. Môžete si pozrieť nádherný hrad, z ktorého sa môžete tešiť na úžasný výhľad na mesto a okolie.

Mesto je obľúbené aj pre svoje vynikajúce jedlo a pivo. Moravský Krumlov má množstvo reštaurácií s tradičnou moravskou kuchyňou, kde si môžete vychutnať domáce jedlá a miestne pivo.

Okolie mesta ponúka množstvo možností ako stráviť svoj čas. Môžete sa vybrať na prekrásnu prechádzku po okolitom lese a užiť si čerstvý vzduch. Ak máte radi adrenalínové zážitky, vyberte sa na kanoistikovanie po rieke Jihlava. Môžete tiež navštíviť niektoré z neďalekých kúpeľov, ktoré sú obľúbené nielen u miestnych, ale aj turistov.

V Moravskom Krumlove sa nebudete nudiť. Mesto ponúka množstvo aktivít a zážitkov a okolie vás ním ešte viac očarí. Určite sa sem vyberte a užite si nezabudnuteľnú dovolenku.


Garancia najnižšej ceny

Hromada spokojných klientov

Najväčšia webová kolekcia leteniek

Najlacnejšie lety do všetkých destinácií sveta

Kúpte si najlacnejšie letenky do mágických miest, nech už vás zaujímajú ich krása alebo exotika.

Nájsť letenky