Nájdite letenky s najlepšou cenou

Česko Lednice-Valtice

Najčastejšie otázky a odpovede Česko Lednice-Valtice


1. Kde sa nachádza Lednicko-valtický areál?
- Lednicko-valtický areál sa nachádza v Českej republike, na juhu Moravy, v blízkosti obce Lednice a Valtice.

2. Aké sú otváracie hodiny Lednicko-valtického areálu?
- Otváracie hodiny sa líšia podľa ročného obdobia a konkrétnych pamiatok v areáli. Najlepšie je preto skontrolovať aktuálne otváracie hodiny na webovej stránke areálu.

3. Koľo stojí vstupenka do Lednicko-valtického areálu?
- Cena vstupeniek sa líši podľa konkrétnej pamiatky v areáli a vekovej kategórie návštevníkov. Doporučujeme skontrolovať aktuálne ceny vstupeniek na webovej stránke areálu.

4. Je potrebné si vopred zarezervovať vstupenky do Lednicko-valtického areálu?
- Väčšina pamiatok v areáli je prístupná bez rezervácie vstupeniek, avšak pri niektorých populárnych pamiatkach môže byť vstup obmedzený a je preto odporúčané si vstupenky zarezervovať vopred.

5. Kde môžem nájsť ubytovanie v blízkosti Lednicko-valtického areálu?
- V blízkosti Lednicko-valtického areálu sa nachádza množstvo hotelov, penziónov a ubytovacích zariadení rôznej kategórie. Odporúčame vyhľadať si ubytovanie na webovej stránke cestovateľských portálov alebo na webovej stránke turistických informačných centier v oblasti.


Ubytovanie Česko Lednice-Valtice


Úchvatné a malebné prostredie Lednicko-valtického areálu v Česku každoročne pritiahne tisíce turistov z celého sveta. Ak patríte medzi nich a zaujíma vás ubytovanie v tejto oblasti, nájdete tu množstvo možností pre každý rozpočet a vkus.

Ak ste dovolenkárom, ktorý preferuje tradičné hotely, určite sa budete tešiť z ubytovania v hoteloch, ktoré sa nachádzajú priamo v areáli. Hotel Otavský dvůr ponúka komfortné izby, kvalitný servis a vynikajúcu polohu v tesnej blízkosti zámku. Zo svojho balkóna sa môžete rozlúčiť s úchvatným výhľadom na Lednické rybníky.

Okolie Lednického zámku je plné historických zámkov, reštaurácií a vinoték, čo robí z neho ideálne miesto na relaxačnú dovolenku pre milovníkov vína. Ak hľadáte niečo trochu osobitejšie, môžete sa rozhodnúť pre ubytovanie v súkromných apartmánoch alebo penziónoch. Hostia si tu môžu užívať domácu atmosféru a čerstvý vzduch, pričom majú vždy blízko k atrakciám areálu.

Pre rodiny s deťmi môžu byť najlepšou voľbou rodinné hotely a chatky priamo na brehu rybníkov. Okolie vám ponúka množstvo aktivít, ako napríklad cyklistiku, prechádzky, jazdu na koni, kúpanie a vodné športy. V centrálnej časti areálu nájdete aj detské ihriská, ktoré si vaše deti určite zamilujú.

Napriek tomu, ktoré ubytovanie si vyberiete, Lednicko-valtický areál v Česku vám poskytne nezabudnuteľné zážitky a dovolenku plnú pamiatok, kultúry a prírody. Ak hľadáte ideálne miesto na uvoľnenie a oddych, Lednice-Valtice vám určite neklamú.


Letenka Česko Lednice-Valtice


Výlet do Lednice-Valtic býva pre mnohých turistov skvelým spôsobom, ako sa oboznámiť s krásami českej kultúry a histórie. A pre tých, ktorí sa chcú tam dostať rýchlo a pohodlne, je tu možnosť cestovať letom z Prahy do Brna.

Letenku Česko Lednice-Valtice nájdete na webe rôznych aerolínií, ako napríklad Ryanair a ČSA. Cesta trvá približne 1 hodinu a 15 minút, čo je oveľa kratšie ako cesta autom alebo vlakom.

Po príchode do Brna môžete pokračovať na miesto určenia vlakom alebo autobusom. Lednica-Valtice sa nachádza v južnej časti Moravskej časti Dolných Rakúsk, asi 60 km juhozápadne od Brna.

Mestá Lednica a Valtice sú veľmi zaujímavými turistickými miestami, ktoré sa nachádzajú v krásnej krajine plnej vinohradov, zámkov a parkov prechádzajúcich riek. Vhodné pre rodiny s deťmi alebo romantickú dovolenku pre dvoch.

V Lednici si môžete pozrieť zámok, v ktorom sa nachádza muzeum kultúrneho života a záhrady, ktoré si môžete prejsť.

Valtice je viac zameraná na vinohradníctvo a vinárstvo. Tu si môžete vyskúšať miestnu výrobu a návštevu miestnych vinobraní a ochutnávkou vín.

Pre tých, ktorí sa chcú zbaviť stresu veľkomesta a oddýchnuť si v prírode, návšteva Lednice-Valtic je dokonalý výletový cieľ. Výhodou letenky Česko Lednice-Valtice je, že sa z Prahy dostanete na miesto určenia oveľa skôr a môžete ušetriť čas cestovaním.

Ak sa chystáte na romantickú dovolenku alebo výlet s rodinou na Moravu, neváhajte a využite letenku Česko Lednice-Valtice. Určite Vás toto historické miesto nadchne a bude sa z nej dlho ukrývať v pamäti.


Dovolenka Česko Lednice-Valtice


Ak hľadáte vhodnú destináciu pre vašu ďalšiu dovolenku, nezabudnite sa zahľadieť na krásy Česka. Jednou z najkrajších oblastí na severu Moravy sú Lednice-Valtice, kde nájdete nielen nádherné prírodné scenérie, ale aj fascinujúce historické pamiatky.

Lednicko-Valtický areál sa nachádza asi hodinu cesty od Brna, a patrí medzi najvýznamnejšie krajinné pamiatky Českej republiky. Od roku 1996 je zapísaný ako svetové dedičstvo UNESCO. Táto oblasť sa nachádza na ploche 283km² a zahŕňa nielen čarovnú krajinu južného mora, ale aj množstvo stavebných pamiatok pochádzajúcich z rôznych období histórie.

Prírodná scenéria Česka Lednice-Valtice je zložená z rôznych typov krajiny, ktoré postupne prechádzajú z jazier a rybníkov cez záhradné parky až po lesy a vinice. Tieto miesta sú ideálne pre turistov, ktorí milujú krajinnú krásu, ale aj pre rodiny s deťmi, ktoré si môžu užívať šport a oddych na miestach, kde sa dá plávať alebo jazdiť na bicykli.

História Lednicko-Valtického areálu siaha až do 13. storočia, keď bola založená dedina Valtice. Z roviny sa tu postupne vypracúvali veľké záhradné parky, prehlbovali sa rybníky a postavili zámky, ktoré sa stávali centrom vysokej kultúry. Najvýznamnejším stavebným dielom v areáli sú zámky Lednice a Valtice, ktoré sú obklopené krásnymi a rozsiahlymi parkami.

Pre turistov je určite zaujímavým miestom Arboretum Lednice, kde môžu vidieť zaujímavé rastliny z celého sveta. Súčasťou areálu je aj Múzeum novoveku v Mikulove, ktoré ponúka prehliadku životného štýlu týchto stílom ovplyvnených spoločenských vrstiev.

Lednicko-Valtický areál je ideálny pre rodiny s deťmi, ale aj pre páry či jednotlivcov, ktorí hľadajú prekrásne miesto pre relax a oddych od každodenného zhonu. Dovolenka v Lednicko-Valtickom areáli vám určite poskytne nezabudnuteľné zážitky, ktoré sa dostanú do vášho srdca a na dlhé roky si ich zapamätáte.


Počasie Česko Lednice-Valtice


V České republice sa nachádza množstvo krásnych miest, ktoré pritahujú turistov z celého sveta. Jedným z nich sú Lednice-Valtice, ktoré sa nachádzajú v južnej časti krajiny a sú súčasťou chránenej krajinného oblasti Pálava. Okolie Lednice-Valtice je známe nielen svojou bohatou históriou, ale aj nádhernými vinicami, jazerami a zámkami. Poďme sa však pozrieť, aké počasie v tejto oblasti sa často vyskytuje a ako ho využiť pri plánovaní výletu.

Jarné počasie

Po prvých príznakoch zimy prichádza jarné obdobie, ktoré v Lednicko-Valtickom areáli trvá od marca do mája. Väčšinou sa teploty pohybujú medzi 10 a 20 stupňami Celzia, no občas sa môže stať, že bude chladnejšie. Výhodou návštevy v tomto období je to, že príroda sa prebúdza k životu a okolité vinice a záhrady už pomaly kvitnú. To robí z tejto oblasti skvelé miesto na prechádzky a cykloturistiku.

Letné počasie

Počas letného obdobia, od júna do augusta, sa teploty v Lednice-Valtice často pohybujú okolo 25 až 30 stupňov Celzia. Občas tu môže prísť aj k silným búrkam, avšak počasie sa vzápätí upokojí a návštevníci si môžu užiť krásne letné dni. Ak máte radi vodu, môžete sa vybrať na jazero Milotice, kde si môžete užiť kúpanie a relaxovať na pláži. V týchto mesiacoch sa tiež často organizujú vinohradnícke slávnosti, kde sa môžete zoznámiť s tradičným vínom a jedlami tejto oblasti.

Jeseň a zima

Jeseň v Lednickej oblasti je obdobím, kedy sa príroda mení na žlté a červené farby. Teploty sú miernych a pohybujú sa medzi 10 a 15 stupňami Celzia. Ak máte radi víno, je ideálne obdobie na návštevu miestnych viníc a ochutnávanie nových ročníkov.

Zima v Lednicko-Valtickom areáli prichádza v decembri a trvá do februára. Teploty sú nízke a mrazivé, ale môžete si vychutnať krásu zimy v historickej zámeckej záhrade s fontánami a sochami, ktoré sú zakryté snehom. V decembri sa tu tiež organizuje vianočný jarmok, kde môžete kúpiť tradičné vianočné dekorácie a pochutnať si na tradičnej vianočnej pečeni.

Celkovo platí, že každé obdobie má svoje čaro a využitie. Lednice-Valtice sú krásnym miestom poznať počas celého roka a každá návšteva ti môže priniesť nový zážitok. Takže neváhajte a vyrazte na poznávanie tohto nádherného kúta Česka!


Garancia najnižšej ceny

Hromada spokojných klientov

Najväčšia webová kolekcia leteniek

Najlacnejšie lety do všetkých destinácií sveta

Kúpte si najlacnejšie letenky do mágických miest, nech už vás zaujímajú ich krása alebo exotika.

Nájsť letenky