Nájdite letenky s najlepšou cenou

Česko Adršpašsko-teplické skály

Letenka Česko Adršpašsko-teplické skály


Adršpašsko-teplické skály sú zaujímavou prírodnou oblasťou na severovýchode Čiech. Nachádzajú sa v okolí mestečiek Adršpach a Teplice nad Metují a sú charakteristické svojimi skalnatými vežami a skaliskami.

Na tomto území sa nachádza viac ako 900 skalných útvarov, a tak sa Adršpašsko-teplické skály stali populárnym miestom pre turistov a skalolezcov. Prechádzka po chodníkoch medzi skalami je nezabudnuteľným zážitkom. Väčšinu útvarov možno vidieť z doliny, ale niektoré sú prístupné iba po náročnejšom skalnom výstupe. Za pozornosť stoja tiež dobre ukryté skalné jaskyne a lomy, ktoré majú zaujímavú históriu.

Adršpašsko-teplické skály sú nielen prírodou, ale aj kultúrnym pokladom. Najmä v období romantizmu tu často pobývali umelci a spisovatelia, vrátane Josefa Jungmanna, Adolfa Heyduka či Johanna Wolfganga Goetheho. Dnes si môžeme prehliadnuť zvyšky gotických hradov Skály a Adršpach, ktoré sú dôkazom dlhoročnej histórie a súčasne poskytujú úchvatný výhľad na okolie.

Návšteva Adršpašsko-teplických skál by nebola kompletná bez plavby na člne alebo na loďke po rieke Metuji, ktorá sa skrýva medzi skalami a umožňuje návštevníkom vidieť Adršpašské skaly z inej perspektívy.

Ak plánujete navštíviť tento jedinečný kúsok prírody a kultúry, nezabudnite si vopred kúpiť letenku na letisko v Prahe, ktoré je od Adršpašsko-teplických skál vzdialené približne 160 kilometrov. Letenky do Prahy si môžete zakúpiť za rozumnú cenu a vďaka dobrej dostupnosti vnútrozemskou dopravou si jednoducho zabezpečíte prepravu a ubytovanie v okolí Adršpašsko-teplických skál.

Ak ste nadšený turista alebo skalolezec a máte radi krásnu prírodu spojenú s históriou a kultúrou, Adršpašsko-teplické skály sú tou správnou voľbou pre vás. Voľte si termín, prevezmite sa letenku a ponorte sa do krás prírody a kultúry. Budete na to určite spomínať ešte mnoho rokov po návrate domov.


Najčastejšie otázky a odpovede Česko Adršpašsko-teplické skály


Otázky:

1. Kde sa nachádzajú Adršpašsko-teplické skály?
2. Kedy sa dajú navštíviť Adršpašsko-teplické skály?
3. Aká je vstupná cena do Adršpašsko-teplických skál?
4. Kde sa dá zaparkovať pri Adršpašsko-teplických skalách?
5. Aké trasy sa dajú v Adršpašsko-teplických skalách absolvovať?

Odpovede:

1. Adršpašsko-teplické skály sa nachádzajú v severovýchodnej časti Česka, v okrese Náchod, blízko hranice s Poľskom.
2. Adršpašsko-teplické skály sú otvorené pre verejnosť od apríla do októbra, v závislosti od počasia a podmienok.
3. Vstupné do Adršpašsko-teplických skal sa líši v závislosti od veku a dĺžky návštevy. Deti do 6 rokov majú vstup zdarma, dospelí zaplatia približne 150 Kč (asi 6 €).
4. Pri Adršpašsko-teplických skalách sa dá zaparkovať na rôznych miestach. Najlepšie je využiť oficiálne parkovisko, ktoré sa nachádza pri vstupe do areálu.
5. V Adršpašsko-teplických skalách sa nachádza viacero značených turistických trás, ktoré vedú okolo najkrajších miest a pamätihodností. Trasy sú rôznej dĺžky a náročnosti, takže si ich môže vybrať každý podľa svojich možností a záujmov.


Dovolenka Česko Adršpašsko-teplické skály


Ak hľadáte miesto na oddych a relax, mali by ste určite zvážiť dovolenku v Česku. Jedným z najkrajších miest v krajine je národný park Adršpašsko-teplické skály, ktorý ponúka návštevníkom úchvatné scenérie a množstvo aktivít, ktoré uspokoja každého turistu.

Adršpašsko-teplické skály sú skalnaté útvary, ktoré sa nachádzajú v severovýchodnej časti Česka, v blízkosti hranice s Poľskom. Ide o jeden z najkrajších národných parkov v krajine, kde sa nachádza množstvo skalných útvarov a záhadných jaskýň.

Pri návšteve tohto miesta vás určite očarí krajina, ktorá pozostáva z krásnych skalnatých útvarov, kláštorných lúk a lesných oblastí, čo sa stáva tým správnym miestom pre oddych a relax počas dovolenky. K najväčším turistickým atrakciám patrí "Velký a Malý Mechový vodopád", ktoré pozostávajú z viacerých kaskád, kde vám príroda sama ukáže svoju krásu.

Okrem turistiky a obdivovania krásnej prírody, návštevníci môžu využiť aj cyklotrasy, jazdu na koni, plachtenie, alebo si zabehnúť do nedalekej dediny Teplice nad Metují. V piatok a sobotu môžete na návštevu využiť historický vlak, ktorý z Veleslavína naviguje až do Adršpašských skál.

Ďalším nevyhnutným bodom návštevy sú jaskyne, ktoré sa nachádzajú v skalách parku. Najznámejšou z nich je Býčí skála, ktorá je medzi návštevníkmi najobľúbenejšia. V jaskyni sa nachádza množstvo nádherných kvapľových útvarov, ktoré sú obohatené o scény z rôznych povestí a bájí.

Národný park Adršpašsko-teplické skály sú ideálnym miestom na oddych, relax a relaxáciu počas dovolenky. Svojim návštevníkom ponúka neopakovateľné zážitky a krásne scenérie. Takže, ak chcete stráviť dovolenku v prírode a chcete si užiť krásne výhľady, Adršpašsko-teplické skály by mali byť na prvom mieste zoznamu vašich cestovateľských snov.


Počasie Česko Adršpašsko-teplické skály


Adršpašsko-teplické skály sú fascinujúcou prírodnou atrakciou v severovýchodnej časti Česka. Tento národný park je známy svojimi impozantnými skalnými útvarmi, ktoré sa vynímajú svojou jedinečnou krásou a zaujímavými formami.

Počasie v tomto regióne je veľmi zmenlivé a ovplyvňuje aj skutočnosť, že sa nachádza v pohorí Orlické hory. V lete, kedy je najvyššia turistická sezóna, môže byť veľmi horúco, teploty sa môžu vyšplhať až na 30 stupňov Celsia. V tomto období je dôležité mať so sebou dostatok vody na hydratáciu a príjemné oblečenie, ktoré bude chrániť pred slnečným žiarením.

V jeseni, kedy začína prechodné obdobie k zime, sa počasie môže zhoršiť a teploty sa pohybujú okolo 10 stupňov Celsia. Dážďové prehánky sú bežné a môžu výrazne ovplyvniť turistické aktivity. V tomto období je preto nevyhnutné si skontrolovať predpoveď počasia a prispôsobiť svoju plánovanú aktivitu daným podmienkam. Napriek občasným zrážkam sa však tieto skály v jesennom období môžu prejaviť svojou krásou a farebnosťou lístia lesa.

Zima prináša studené a mrazivé počasie s teplotami klesajúcimi aj pod nulu. Aj keď turistické aktivity v tomto období nemusia byť možné, môžete si užiť krásne výhľady na zasnežené skaly. Vzhľadom k chladnému počasiu je dôležité byť oblečený a obutý vhodne na chladné počasie a nezabudnúť si na výlet so sebou doniesť horúci nápoj na zahriatie.

Na jar sa počasie zlepšuje a môže byť veľmi príjemné s teplotami okolo 15 až 20 stupňov Celsia. V tomto období môže byť príroda skutočne úchvatná, zelené listy sa objavujú v lesoch a farebné kvety rozkvitajú po celom národnom parku. Je to dobrý čas na prechádzky a turistiku.

Adršpašsko-teplické skály sú skutočne fascinujúcim miestom a určite stojí za návštevu. Napriek tomu, že počasie môže byť zmenlivé, táto oblasť ponúka nezabudnuteľné zážitky celoročne. Nech už si vyberiete akékoľvek obdobie, pamätajte, že dôležité je prispôsobiť svoje aktivity daným podmienkam a užiť si krásy tejto prírodnej zaujímavosti.


Ubytovanie Česko Adršpašsko-teplické skály


Adršpašsko-teplické skály sú jedným z najkrajších prírodných divov Česka a chýbať by vám nemali, ak ste nadšenými turistami alebo milovníkmi prírody. Najlepší spôsob ako si vychutnať ich nádheru, je ubytovať sa v jednom z hotela alebo penziónov, ktoré sa nachádzajú v blízkosti tohto skvostu.

Ak sa radi ubytujete v luxusných hotelo alebo chalúpkach, určite by ste mali skúsiť Kastea v Adršpachu - toto klasické české stredoveké hradné stvárnenie ponúka nadštandardné vybavenie a nádherné výhľady. Prenajatím miestnosti v tomto hoteli, budete mať aj vstupenky na túru po skálach. Ak hľadáte ubytovanie s výhľadom na krásne skaly, môžete vyskúšať Hotel Skalní Mlýn - boutique hotel hotový na podporu tradičného šarmu s moderným vybavením.

Tí, ktorí radi cestujú s rodinou, by mohli našlo výhodné apartmány. Apartmány Bambi sú obľúbené pre rodiny s deťmi a ponúkajú dostatok priestoru pre kľudnú dovolenku s výhľadom na skaly. Stará pošta je tiež skvelá voľba, ak hľadáte útulné a zároveň praktické miesto, kde sa vám bude páčiť. Je iba 5 minút pešo od Adršpašsko-teplických skál a ponúka kuchynku, veľkú obývaciu izbu a priestranné izby.

Tí, ktorí hľadajú lacnejšie a jednoduché možnosti, by mohli zvážiť penzióny. Penzión Skály sa nachádza v srdci Adršpachu a ponúka jednoduché ubytovanie so všetkými základnými vybaveniami v príjemnom prostredí za priateľské ceny. Penzión Adriana je tiež v blízkosti skál a ponúka priestranné izby a dostatok parkovacích miest.

Pri návšteve Adršpašsko-teplických skál, určite na výbere ubytovania nie sú obmedzené. Či už hľadáte luxusné hotely alebo skromné penzióny, vždy nájdete niečo, ktoré vyhovuje vašim požiadavkám. Nech vám české skaly prinášajú radosť a krásne spomienky po dlhé roky.


Garancia najnižšej ceny

Hromada spokojných klientov

Najväčšia webová kolekcia leteniek

Najlacnejšie lety do všetkých destinácií sveta

Kúpte si najlacnejšie letenky do mágických miest, nech už vás zaujímajú ich krása alebo exotika.

Nájsť letenky