Nájdite letenky s najlepšou cenou

Beliz Great Blue Hole

Najčastejšie otázky a odpovede Beliz Great Blue Hole


Otázka 1: Čo je Beliz Great Blue Hole?

Odpoveď: Beliz Great Blue Hole je zatopená krasová jaskyňa nachádzajúca sa vo vodách Karibského mora, približne 70 kilometrov od pobrežia Belize.

Otázka 2: Aká je veľkosť Beliz Great Blue Hole?

Odpoveď: Beliz Great Blue Hole je dlhá 300 metrov, široká 125 metrov a hlboká 125 metrov.

Otázka 3: Je Beliz Great Blue Hole vhodná na potápanie?

Odpoveď: Áno, Beliz Great Blue Hole je často navštevovaná potápačmi vďaka svojej jedinečnej prírodnej kráse a bohatstvu morského života.

Otázka 4: Aké druhy morského života sa v Beliz Great Blue Hole vyskytujú?

Odpoveď: V Beliz Great Blue Hole sa vyskytuje množstvo druhov rýb, korálov, žralokov a iných morských tvorov.

Otázka 5: Aké je spojenie Beliz Great Blue Hole s Jacquesom Cousteauom?

Odpoveď: Práve Jacques Cousteau, slávny francúzsky potápač a morský výskumník, objavil Beliz Great Blue Hole v roku 1971 a odvtedy táto miesto prilákala množstvo potápačov a turistov.


Ubytovanie Beliz Great Blue Hole


Belizský Veľký Modrý Dierový vrch, ktorý sa nachádza na strednom pobreží Belize, je jednou z najzaujímavejších a najkrajších destinácií pre potápačské nadšencov a milovníkov prírody. Táto známa podvodná jaskyňa je považovaná za jedno z najlepších miest na potápanie na svete. Ak sa chystáte navštíviť Belizsky Veľký Modrý Dierový vrch, musíte sa pripraviť na ubytovanie na tomto krásnom mieste. V tomto článku sa pozrieme na niekoľko možností ubytovania v okolí Belizského Veľkého Modrého Dierového vrchu.

1. Blackbird Caye Resort
Táto izolovaná resortová oblasť ponúka exkluzívne ubytovanie s vilami a čalúnnymi chatami. Všetky izby majú súkromné kúpeľne, televízory a klimatizáciu. Táto rezortová oblasť ponúka aj rôzne aktivity, medzi ktorými sú potápanie, šnorchlovanie a rôzne vodné športy. Výhodou ubytovania v tejto oblasti je, že sa nachádza len niekoľko minút od Belizského Veľkého Modrého Dierového vrchu.

2. Lighthouse Reef Resort
Tento rezort sa nachádza priamo na brehu Belizejského Veľkého Modrého Dierového vrchu a ponúka súkromné izby s chladničkou a kúpeľňou. V rekreačnom centre v rezorte sa nachádza reštaurácia, ktorá ponúka tradičné belizské jedlá a nápoje. Tento rezort ponúka aj rôzne vodné aktivity, ako je šnorchlovanie, potápanie a rôzne vodné športy.

3. Turneffe Island Resort
Tento luxusný all-inclusive rezort sa nachádza na súkromnom ostrove v Západnom Karibiku. Ponúka súkromné bungalovy s výhľadom na oceán, ktoré majú súkromné terasy, kúpeľne a klimatizáciu. V rezorte sa nachádza reštaurácia, ktorá ponúka tradičné belizské jedlá a nápoje. Tento rezort ponúka aj rôzne aktivity, ako je potápanie, šnorchlovanie, rybolov a rôzne vodné športy.

4. Blue Hole Cabins
Tento malý rezortový hotel ponúka súkromné kabíny, ktoré majú vlastné kúpeľne a terasy s výhľadom na more. V rezorte sa nachádza reštaurácia, ktorá ponúka tradičné belizské jedlá a nápoje. Tento rezort ponúka aj rôzne aktivity, ako je šnorchlovanie, potápanie a rôzne vodné športy.

Belizský Veľký Modrý Dierový vrch je krásne miesto, ktoré ponúka mnoho možností pre ubytovanie. Od luxusných all-inclusive rezortov až po malé a útulné hotely alebo bungalovy, v okolí Belizského Veľkého Modrého Dierového vrchu sa určite nájde ubytovanie pre každého. Ak plánujete navštíviť tento úchvatný prírodný klenot, neváhajte sa uistiť, že máte zabezpečené vhodné ubytovanie pre váš pobyt.


Letenka Beliz Great Blue Hole


Beliz Great Blue Hole je jedným z najslávnejších miest na svete, kde sa môžeš vydať na potápanie, a je to tiež miesto, kde sa nachádza niečo veľmi zaujímavé - podmorská jaskyňa. Táto podmorská jaskyňa sa nachádza na pobreží Belize a je obľúbeným miestom pre potápačov z celého sveta.

Okrem samotnej podmorskej jaskyne, návštevníci belizského Great Blue Hole môžu vidieť aj mnoho iných zaujímavých vecí, ako sú napríklad koraly, ryby a iné morské tvory. Toto miesto je tak stratégiou pre potápačov, ktorí chcú vidieť niečo úžasné.

Ak teda plánujete cestu do Belize a chcete sa vydať na potápanie, určite nájdete niekde letenky, ktoré vás tam dostanú. Dôležité však je, aby ste si vopred zabezpečili ubytovanie a potom plánovali, ako budete tráviť čas v tejto nádhernej oblasti.

Beliz Great Blue Hole je jedným z tých miest na svete, ktoré si jednoducho nemôžete nechať ujsť. A nielen preto, že je to miesto, kde sa nachádza tú jaskyňa, ale aj preto, že je to miesto, kde vás zaručene zaujme nadýchnutie čerstvého morského vzduchu a krása, ktorú vidíte a prežijete jednoducho úchvatí. Preto ak máte záujem o dobrodružstvo pod vodou, neváhajte a navštívte Beliz Great Blue Hole, ktoré je úplne jedinečné miesto na zemi!


Počasie Beliz Great Blue Hole


Belízsky Veľký modrý otvor je miestom, ktoré priťahuje množstvo vodných športovcov a dobrodruhov. Toto miesto je známe nielen svojou krásou ale aj svojimi jedinečnými poveternostnými podmienkami.

Belizský veľký modrý otvor má unikátnu podmorskú formáciu. Je to veľký okrúhly otvor s priemerom 300 až 400 metrov a hĺbkou viac ako 120 metrov. Táto prírodná zaujímavosť sa nachádza asi 70 kilometrov od pobrežia Belize.

Čo sa týka počasia v oblasti Belizského veľkého modrého otvoru, je to väčšinou veľmi priaznivé. Celý rok je teplo, s priemernou teplotou vzduchu okolo 30 stupňov Celzia. Aj keď v oblasti môže dôjsť k dažďu, je to zvyčajne rýchly prechodný jav. Toto miesto je obľúbené vďaka jasným a pokojným vodám. Taktiež je to ideálne miesto na potápanie pre nadšencov, s vodami, ktoré nikdy nie sú chladné.

Divoká nevyspytateľnosť Belizského veľkého modrého otvoru prilákala niekoľko významných osôb ako napríklad Jacques-Yves Cousteau, ktorý tam roku 1972 prebehol celosvetovú televíznu reláciu. Ďalšími osobnosťami, ktoré sa týmto miestom s nádejou bavili, boli aj Miriam Rothschildová, Richard Branson a další.

Belizský veľký modrý otvor ponúka široké spektrum aktivít, vrátane potápania, lovu rýb, kajakovania, pozorovania vtákov a opaľovania. Bez ohľadu na to, aké aktivity sa rozhodnete vykonať, určite sa budete stretávať s nádhernou prírodou a vynikajúcimi podmienkami počasia. Medzi najlepšími aktivitami sú potápanie a pozorovanie množstva druhov morských živočíchov.

Belizský veľký modrý otvor je krásnym miestom, ktoré učarovalo mnohým návštevníkom. Bez ohľadu na to, či ste nadšeným potápačom alebo pohodlným plavcom, tento magický kúsok sveta ponúka veľa zábavy a dobrodružstva. Ak hľadáte nezabudnuteľné dobrodružstvo, určite navštívte Belizský veľký modrý otvor.


Dovolenka Beliz Great Blue Hole


Beliz Great Blue Hole – Ostrovský raj pod hladinou

Ak si hľadáte nezabudnuteľné dobrodružstvo a neviete sa rozhodnúť medzi potápaním a dovolenkou, poďte do oblasti Beliz a navštívte Great Blue Hole.

Great Blue Hole sa nachádza v srdci koralovej oblasti v strednej Amerike a predstavuje jeden z najkrajších potápačských cieľov na svete. Jedná sa o podvodný kráter, ktorý je široký asi 300 metrov a hlboký 124 metrov. Na jeho dne sa nachádza spektakulárny krasový útvar so zvláštnymi skalnými formáciami.

Tento unikátny prírodný úkaz bol pre vodných bežných už len v roku 1971 objavený Jacquesom-Yvesom Cousteauom, slávnym francúzskym oceánografom. Dnes sa stal slávnym turistickým miestom, ktoré každoročne privádza množstvo turistov z celého sveta.

Keď sa pozriete z letiska na Great Blue Hole, nevyzerá to zaujímavo. No keď sa potopíte do jeho hlbín, otvoria sa pred vami krásy podmorskej fauny a flóry. Pre potápačov predstavuje obrovskú výzvu, no napriek tomu si môžu užívať nádherné výhľady na koraly, rôzne druhy rýb či iné podmorské tvory. Medzi obľúbenými druhmi rýb, ktoré sa tu vyskytujú, sú napríklad žraloci modré a tigre alebo barracudy.

Great Blue Hole je teda ideálny miestom pre tých, ktorí sa radi potápajú a chcú vidieť niečo naozaj úchvatné. Okrem samotného potápania si môžete užiť aj plachtenie, rybačky či nečakané zážitky so delfínmi či veľrybami.

Beliz je ideálny cieľ pre dovolenkových turistov, ktorí milujú nádhernú prírodu. Okrem Great Blue Hole tu nájdete aj ďalšie turistické atrakcie, ako sú tropické pláže, džungľu plnú exotických zvierat, archeologické nálezy Mayov či národný park.

Pripravte sa na dobrodružstvo a zároveň relax v Raji pod hladinou a navštívte Great Blue Hole v Beliz. Nezabudnuteľné zážitky sú tu zaručené.


Garancia najnižšej ceny

Hromada spokojných klientov

Najväčšia webová kolekcia leteniek

Najlacnejšie lety do všetkých destinácií sveta

Kúpte si najlacnejšie letenky do mágických miest, nech už vás zaujímajú ich krása alebo exotika.

Nájsť letenky