Nájdite letenky s najlepšou cenou

Belgicko Leuven

Ubytovanie Belgicko Leuven


Belgicko Leuven je malebné mesto s bohatou históriou a kultúrou. Nachádza sa v provincii Flámsko a je známe svojimi historickými pamiatkami, univerzitou a krásnou architektúrou. Ak hľadáte miesto na ubytovanie pre svoju návštevu Leuvenu, tu sú niektoré tipy:

Hotel Novotel Leuven Centrum

Tento moderný hotel sa nachádza v centre mesta na mieste, kde kedysi stával stredoveký kláštor. Ponúka pohodlné izby s klimatizáciou, satelitnou TV a bezplatným Wi-Fi pripojením. V hoteli sa tiež nachádza reštaurácia a bar, kde si môžete vychutnať belgické pivo alebo si objednať niektoré z miestnych špecialít.

B&B La Finca

B&B La Finca je útulná rodinná penziónová ubytovňa, ktorá sa nachádza mimo centra mesta. Ponúka priestranné izby s vlastnou kúpeľňou a bezplatným Wi-Fi pripojením. Hostia sa môžu tešiť na bufetové raňajky v krásnej záhrade. Ubytovanie sa tiež nachádza v blízkosti nádherného parku Heverlee.

Penzión De Kapel

Penzión De Kapel sa nachádza v tichej časti mesta a ponúka nadštandardné ubytovacie zariadenie. Izby sú priestranné, moderne zariadené a majú vlastnú kúpeľňu. Hostia si môžu vychutnať belgické raňajky v reštaurácii v rámci penziónu. Ubytovanie sa nachádza len krátku prechádzku od historickej časti mesta.

Hostel Blauwput Leuven

Hostel Blauwput je lacnejšou variantou ubytovania v Leuvene. Nachádza sa v blízkosti univerzity a tak je obľúbeným miestom pre študentov a mladých cestovateľov. Hostel ponúka izby s vlastnými alebo spoločnými kúpeľňami. Hostia sa môžu tešiť na bezplatné Wi-Fi pripojenie a spoločné priestory ako kuchyňu a obývačku.

Celkovo, Leuven ponúka rôznorodé možnosti na ubytovanie pre rôzne typy cestovateľov s rôznymi finančnými možnosťami. Bez ohľadu na to, kde sa rozhodnete ubytovať, mesto vám určite ukáže svoje kúzlo a bohatú históriu.


Letenka Belgicko Leuven


Belgické mesto Leuven sa môže pochváliť nie len krásnym historickým centrom a impozantnou univerzitou, ale aj skvelou dopravnou dostupnosťou. Cestovať sem sa dá rôznymi spôsobmi, no jedným z najlepších je určite letecká doprava.

Ak plánujete cestu do Leuvenu, je potrebné vybrať si vhodné letenisko. Najbližšie letiská sa nachádzajú v Bruseli a Charleroie, no z obidvoch miest je možné sa bez problémov dostať do Leuvenu vlakom alebo autobusom. Najväčšie letisko v Bruseli sa nachádza zhruba 20 km južne od Leuvenu a nesie názov Brussels Airport (BRU). Jeho obľúbenosť spočíva nielen v blízkosti k belgickej metropole, ale aj v dostupnosti z ďalších miest Európy a sveta.

Letenky do Bruselu sú v súčasnosti dostupné za veľmi prijateľné ceny, čo znamená, že cesta do Leuvenu sa nemusí vôbec vyťahuje peniažkovú peňaženku. Nájsť lacnú letenku do Bruselu je možné na mnohých on-line portáloch špecializovaných na oblasť leteckej dopravy, kde si jednoducho zvolíte termín letu, počet osôb a prípadné ďalšie filtre podľa vašich požiadaviek.

Po prílete na letisko môžete využiť niekoľko spôsobov, ako sa dostať do Leuvenu. Najpohodlnejší spôsob je určite taxík, no rozhodne nie najlacnejší. Ak cestujete počas bežného pracovného dňa, je možné využiť i priame autobusové spojenie, ktoré vás dovezie priamo do historického centra Leuvenu. Ak máte radi vlak, môžete využiť regionálne spojenia, ktoré sú v Belgicku veľmi kvalitné.

Leuven je zaujímavé belgické mesto, ktoré stojí za návštevu. V jeho historickom centre sa nachádza množstvo pamiatok a atrakcií, ktoré vás určite osloví. Medzi tie najkrajšie patrí univerzitná knižnica, ktorá sa pýši množstvom knižných odborníkov a katalógov. Okrem toho je tu aj nádherný námestie Oude Markt s množstvom historických budov, kaviarne a reštaurácie, kde si môžete pochutnať na typických belgických jedlách a nápojoch. Len krátku pešiu vzdialenosť od strediska mesta sa nachádza tiež impozantný zámok Arenberg, ktorý sa v súčasnosti používa ako univerzitné sídlo.

Vzhľadom na skvelú leteckú dostupnosť a dostupné ceny leteniek sa teda cestovať do Leuvenu určite oplatí. Máte tu možnosť vidieť množstvo unikátnych pamiatok a okrem toho aj spoznať belgickú kultúru, gastronómiu a ďalšie zaujímavosti. Ak teda ešte nemáte plánovanú letenku do Leuvenu, možno je to práve tá správna destinácia na ďalší výlet.


Najčastejšie otázky a odpovede Belgicko Leuven


1. Ako sa dostať z letiska do Leuvenu?
Odpoveď: Najjednoduchší spôsob, ako sa dostať z letiska do Leuvenu, je vlakom. Je to relatívne lacné a trvá iba asi 15-20 minút.

2. Kedy sa konajú trhy v Leuvene?
Odpoveď: Trhy v Leuvene sa konajú v piatok a sobotu ráno v centre mesta.

3. Aké sú najlepšie časti mesta na navštívenie?
Odpoveď: Najlepšie časti mesta na navštívenie sú historické centrum s katedrálou sv. Petra a krytom trhom, oblasť parku Abbey Keizerberg a botanická záhrada.

4. Kam v Leuvene ísť na obed alebo večeru?
Odpoveď: V Leuvene je množstvo skvelých reštaurácií a kaviarní. Odporúča sa navštíviť reštauráciu Domus alebo PepeNero pre tradičnú belgickú kuchyňu.

5. Aké atrakcie sú vhodné pre deti v Leuvene?
Odpoveď: Deti by sa mohli tešiť z návštevy Science Museum Technopolis, kde sa hravou formou dozvedia o vede a technológii, alebo z návštevy plaveckého bazéna Sportoase.

6. Kedy je najlepší čas na návštevu Leuvenu?
Odpoveď: Najlepší čas na návštevu Leuvenu závisí od vašich preferencií. Najlepšie obdobie pre cestovanie je jeseň alebo jar, keď sú teploty príjemné a množstvo turistov nie je veľké.

7. Aké sú mestské atrakcie v Leuvene?
Odpoveď: Medzi mestskými atrakciami v Leuvene patrí gotická katedrála sv. Petra, Botanická záhrada, Oude Market a Muzeum M.

8. Aké sú populárne festivaly v Leuvene?
Odpoveď: Niekedy v júli sa v Leuvene koná festival na počesť piatich patrónov mesta, ktorý nesie názov "Leuven in Scene". Ďalšie významné festivaly sú Letné v Ladeuze a Festival piv v Leuvene.

9. Kam v Leuvene ísť na nákupy?
Odpoveď: Najlepšie obchody sa nachádzajú v oblasti Bondgenotenlaan a Diestsestraat, kde nájdete reťazce módnych značiek a obchody s doplnkami.

10. Aké sú možnosti ubytovania v Leuvene?
Odpoveď: V Leuvene je množstvo hotelov pre každý rozpočet. Zariadenia sa nachádzajú v centre mesta aj okolo mesta a sú vhodné pre jednotlivcov aj rodiny s deťmi.


Dovolenka Belgicko Leuven


Belgické mesto Leuven sa nachádza v provincii Flámsko a je známe pre svoju bohatú históriu a nezameniteľný kultúrny odkaz. Ak plánujete dovolenku v Belgicku, určite nezmeškajte návštevu tohto koloritného miesta.

Leuven sa môže pochváliť obrovským archeologickým bohatstvom, ktoré je viditeľné na každom kroku. Medzi hlavné pamiatky patrí historický centrálny námestie, kde sa nachádza starodávny radnica s vežou, ktorá stoja už od 15.storočia. Na námestí sú aj mnohé kaviarne, reštaurácie a obchody, čo poskytuje príjemné miesto na oddych a nákupy.

Ďalšou zaujímavou atrakciou v Leuvene je kostol sv. Petra, ktorý je považovaný za najväčší gotický kostol v Belgicku. Jeho návšteva je zážitkom pre každého kultúrneho nadšenca. Taktiež sa určite oplatí navštíviť univerzitu v Leuvene, ktorá patrí medzi najzvučnejšie a najstaršie v Európe. Univerzita ponúka možnosti veľaživotného vzdelávania, ale aj prehliadky a zaujímavé výstavy.

Ak máte radi pivné záhrady, určite by ste si mali vyskúšať belejvenké údolie, ktoré je známe svojimi miestnymi pivovarmi, ktoré vyrábajú kvalitné belgické pivo. Pre milovníkov hudby a umenia je v Leuvene množstvo festivalov, koncertov a výstav, ktoré spríjemnia každú dovolenku.

Počas vašej návštevy v Leuvene sa nezabudnite pozrieť aj na miestne trhy, kde si môžete zakúpiť tradičné belgické sušienky, vťahujúcich kávové druhy, čokoládu a iné pochúťky, ktoré sú typické pre toto mesto.

Celkovo, Leuven je skvelou destináciou na dovolenku, pretože ponúka všetko, čo potrebujete k tomu, aby ste sa cítili skvele a nabažili sa kultúry a zážitkov. Ak hľadáte niečo iné a niečo, čo vás prinúti odpútať sa od reality, neváhajte navštíviť Leuven, ktorý vám prinesie mnoho nezabudnuteľných zážitkov.


Počasie Belgicko Leuven


Belgické mesto Leuven je známe svojou krásou a jedinečnou históriou. Svojou polohou v strednej časti Belgicka patrí Leuven k oblasti s vlhkým a miernym podnebím s výraznými sezónnymi zmenami.

Počas jari (marec - máj) sa v Leuvene teploty pohybujú vo veľmi rozmanitom rozsahu. Najnižšia teplota sa pohybuje okolo 6 °C a najvyššia až okolo 20 °C. Počas tohto obdobia sú prevažne mierne teploty a prekvitajúce kvety a trávy robia z Leuvenu jedno z najkrajších miest.

Letné mesiace (jún - august) prinášajú najteplejšie počasie v Leuvene. Priemerné teploty sa pohybujú okolo 25 °C, ale môžu dosiahnuť až do 30 °C. Leuven je často hľadanými turistami v letných mesiacoch kvôli mnohým kultúrnym a klubovým podujatiam, ktoré sa uskutočňujú v celom meste.

Jeseň (september - november) prináša chladné, vlhké a oblačné počasie s priemernými teplotami medzi 5 °C a 15 °C. V tomto období v Leuvene prevažujú jesenné farby a môžeme sa tešiť na zmeny v krajinke. To je tiež sezóna pre objavovanie kultúrnych zaujímavostí v Leuvene a zážitkov z rôznych festivalov a výstav.

Zima (december - február) prináša chladné počasie s priemernými teplotami od -4 °C do 5 °C. Obdobia snehového záplatu sú v zime veľmi časté, ale okrem zimných športov ponúka Leuven množstvo podujatí, ktoré môžete navštíviť v zimných mesiacoch, aby ste sa zohriali.

Celkovo sa dá povedať, že Leuven je krásnym historickým miestom s prekrásnym počasím, ktoré ponúka množstvo príležitostí k objavovaniu a zábave. S veľkým množstvom zelených parkov, kaviarní, reštaurácií a záhrad je to miesto, ktoré si môžete vychutnať v každom ročnom období.


Garancia najnižšej ceny

Hromada spokojných klientov

Najväčšia webová kolekcia leteniek

Najlacnejšie lety do všetkých destinácií sveta

Kúpte si najlacnejšie letenky do mágických miest, nech už vás zaujímajú ich krása alebo exotika.

Nájsť letenky