Nájdite letenky s najlepšou cenou

Belgicko Genk

Ubytovanie Belgicko Genk


Belgické mesto Genk, ležiace v Severnom Limburgu v Belgicku, je pre turistov atraktívnou destináciou. Okrem jeho krásnych historických pamiatok a majestátnej prírody, mesto je známe aj svojou ponukou ubytovania. V tomto článku vám predstavíme najlepšie ubytovacie možnosti v Genku.

Ibis Budget Hotel

Môžete si užiť svoj pobyt v Ibis Budget Hotel, ktorý sa nachádza v blízkosti centra mesta. Tento hotel je vhodný pre tých, ktorí si cenia jednoduchosť a pohodlie. Okrem toho, že je tento hotel cenovo dostupný, ponúka aj základné vybavenie, ako je televízia a Wi-Fi.

Hotel Atlantis

Ak hľadáte niečo trochu luxusnejšie, Hotel Atlantis je ideálna voľba. Nachádza sa v priebehu piešťanského parku, kde sa môžete prechádzať a relaxovať. Hotel ponúka izby s balkónom a kúpeľňou s vaňou. Každé ráno môžete využiť raňajky poochutnať si na čerstvých a kvalitných surovinách.

Hotel Ecu

Ak ste milovníkmi wellness, bude pre vás Hotel Ecu v Genku tou správnou voľbou. Hotel ponúka fitness centrum, perličkový kúpeľ a relaxačné centrum, aby ste sa cítili plne oddýchnutý a regenerovaný. Hotel Ecu má aj blízko k najdôležitejším turistickým atrakciám v meste.

Hotel Stiemerheide

Jeden z najluxusnejších hotelov v meste Genk je Hotel Stiemerheide. Nachádza sa v prírodnom parku Hoge Kempen a ponúka luxusné izby s balkónom alebo terasou. Krása prírody v kombinácii s priestorom hotela je v tomto meste jedinečná. Hotel Stiemerheide je najvhodnejšie miesto pre tých, ktorí hľadajú luxusný pobyt v meste Genk.

Nakoniec, Genk ponúka mnoho ďalších ubytovacích možností. Od cenovo dostupných hostílov až po špičkové hotely, v Genku si môžete vybrať to, čo najlepšie vyhovuje vašim potrebám. Takže ak sa plánujete vybrať do tohto krásneho mesta, nezabudnite si vybrať ubytovanie podľa svojho vkusu a užite si príjemný pobyt v Belgicku.


Najčastejšie otázky a odpovede Belgicko Genk


Prepáčte, môj strojový prekladač nie je schopný presne identifikovať, o aké informácie týkajúce sa Belgicka a Genku ide. Môžete mi poskytnúť presnejšie informácie alebo otázky, na ktoré potrebujete odpoveď? Rád by som vám pomohol.


Počasie Belgicko Genk


Belgicko je známe svojimi nepredvídateľnými počasovými podmienkami. Mesto Genk, nachádzajúce sa na východe krajiny, je obľúbenou turistickou destináciou, ktorá ponúka množstvo zaujímavých miest na návštevu. Pre tých, ktorí sa chystajú navštíviť Genk, je dôležité vedieť, čo môžu očakávať od počasia.

Letné mesiace v Genku sú zvyčajne teplé a mokré. Prúdy tepla z juhu Európy prispievajú k vysokým teplotám, ktoré sa pohybujú okolo 25-30 stupňov Celzia. Avšak kombinácia tepla a vlhkosti môže vytvoriť nepríjemný pocit horúčavy. Teploty môžu v niektorých prípadoch dosiahnuť až 35 stupňov Celzia.

Jeseň a jar sú prevažne chladné a vlhké, zatiaľ čo zimné obdobie prináša mrazy a občasné sneženie. Teploty sa pohybujú okolo nuly až 5 stupňov Celzia. V zime sa môžete pripraviť na silné vetrné búrky a snehové záveje. Obdobie od júna do augusta je najvhodnejšie na návštevu Genku.

Ak si chcete užiť Genk v lete, nezabudnite si so sebou vziať ľahké a vzdušné oblečenie, ale aj niečo na prípadné ochladenie, najmä počas večerov. V jeseň a zimu si zase pripravte teplejšie oblečenie a nezabudnite si so sebou vziať nepremokavý odev v prípade dažďa.

Celkovo sa dá povedať, že počasie v Genku je pomerne nepredvídateľné a môže sa zmeniť z jedného dňa na druhý. Je dôležité mať pri návšteve Genku všetko potrebné oblečenie, aby ste sa mohli prispôsobiť akémukoľvek počasiu. Aj napriek tomu, že počasie môže byť niekedy nepriaznivé, návšteva tohto malebného mesta vždy stojí za to.


Dovolenka Belgicko Genk


Belgicko je fascinujúcou krajinou s bohatou históriou, ktorá je plná kultúry, architektúry a býva domovom mnohých umelcov a hudobníkov. Ak hľadáte miesto na oddych a zároveň záujímavé miesto na spoznanie kultúry, potom by ste mali navštíviť mesto Genk.

Genk leží v provincii Limburg, ktorá sa nachádza na východe Belgicka. Toto mesto je známe pre svoje kultúrne dedičstvo a prírodné scenérie. Mnohí turisti túto destináciu volia kvôli jej krásnym parkom a jazerám.

Ako sa tam dostať?

Genk je dobre dostupný cez letisko v Bruseli. Z letiska si môžete tiež požičať auto alebo využiť verejnú dopravu. Vo verejnej doprave nájdete prímestskú železnicu a autobusovú dopravu z Bruselu a Antverp.

Kde sa ubytovať?

Genk ponúka rôzne možnosti ubytovania pre každého. Môžete si vybrať medzi luxusnými hotelmi alebo malými penziónmi. Väčšina z nich sa nachádza v centre mesta a sú blízko k hlavným turistickým atrakciám.

Čo robiť v Genk?

1. Návšteva prírodných parkov – Genk je domovom mnohých parkov, ako napríklad Park Zwart Water, Park Bokrijk a Park Molenvijver. Tieto parky ponúkajú nádherne upravené trasy pre turistov, ktoré sú ideálne na prechádzky alebo na jazdu na bicykli.

2. Návšteva pamiatok – Mesto Genk je plné pamiatok, ktoré približujú históriu a kultúru mesta. Medzi najvýznamnejšie pamiatky patrí Katedrála svätého Martina, Kúria D'Aspremont-Lynden a Kaplnka svätého Jozefa.

3. Nákupy – Genk má mnoho obchodov a nákupných centier, kde môžete nájsť všetko, od šperkov po oblečenie a elektroniku. Najlepšie nákupné centrá sú Shopping 1 a Shopping 2.

4. Ochutnávka miestnych jedál – Belgická kuchyňa je jednou z najznámejších na svete a je domovom belgických hovädzích stroganovov, vaflov a piv. Genk má veľa reštaurácií a kaviarní, kde si môžete vychutnať miestne špeciality.

5. Jazda na horskom bicykli – Mesto Genk je oblúbeným miestom pre jazdu na horskom bicykli. Mnohé trate sú napojené na parky v meste, takže tu nájdete ideálne podmienky pre jazdu na bicykli.

Celkovo možno povedať, že Genk je ideálne miesto pre tých, ktorí hľadajú zaujímavé miesto na oddych a súčasne chcú spoznať miestnu kultúru a architektúru. Okrem toho, mesto ponúka aj mnoho možností na vonkajšie aktivity, vrátane prechádzok a jazdy na bicykli, čo robí Genk atraktívnym miestom nielen pre turistov, ale aj miestnych obyvateľov.


Letenka Belgicko Genk


Belgicko je jednou z najkrajších krajín v Európe a mnoho turistov sa každý rok vydáva na cestu do tohto nádherného kúta. Medzi najkrajšie miesta tohto krajinského štátu patrí aj mesto Genk. Preto ak plánujete navštíviť Belgicko a chcete sa dostať rýchlo a pohodlne do mesta Genk, bude pre vás najlepšou voľbou zakúpenie letenky.

Belgicko sa môže pochváliť množstvom miestnych aj medzinárodných letísk. Ak sa chystáte do mesta Genk, je najlepšou voľbou letisko Brussels Airport. Ide o najväčšie belgické letisko, ktoré sa nachádza asi 90 kilometrov od letiska v Genku. Z letiska v Bruseli si môžete prenajať auto alebo využiť verejnú dopravu.

Letenka do Belgicka je možné zakúpiť v rôznych leteckých spoločnostiach. Medzi najobľúbenejšie letecké spoločnosti, ktoré lietajú do Belgicka patrí Ryanair, Brussels Airlines alebo Lufthansa.

Ceny leteniek sa môžu líšiť v závislosti od dátumu a času odletu. Za letenku z Bratislavy do Bruselu by ste mali zaplatiť asi 50–100 eur v závislosti od toho, kedy letenku zarezervujete. Odlety sú zvyčajne niekoľkokrát za týždeň, čo umožňuje väčšiu flexibilitu pri plánovaní cesty. Trvanie letu trvá zhruba 1 hodinu 45 minút.

Ako už sme spomínali, letisko Brussels Airport sa nachádza asi 90 kilometrov od mesta Genk. Najlepšou voľbou je prenajať si auto v pôžičovni a cesta z Bruselu do Genku by mala trvať asi hodinu. Existujú tiež lacnejšie možnosti, ako napríklad využiť verejnú dopravu a prispôsobiť si zájazd plánom autobusov alebo vlakov.

Mesto Genk ponúka mnoho krásnych miest, ktoré stoja za návštevu. Na prvom mieste by ste si nemali nechať ujsť návštevu priameho centra, kde sa môžete prejsť po nádherných uliciach a obdivovať architektonické skvosty. Okrem toho sa v meste nachádza množstvo parkov, ako aj cyklochodníkov a turistických trás pre tých, ktorí chcú objaviť prírodu okolo Genku.

Zhrnutie

Nakoniec by sme mohli povedať, že Belgicko je krajina, ktorou sa určite oplatí prejsť. Mesto Genk je jedným z najkrajších miest tejto krajiny a preto sa neváhajte vybrať na cestu do tohto čarovného miesta. Zakúpením letenky sa môžete dostať rýchlo do Belgicka a začať svoju dovolenku plnú zážitkov a zážitkov.


Garancia najnižšej ceny

Hromada spokojných klientov

Najväčšia webová kolekcia leteniek

Najlacnejšie lety do všetkých destinácií sveta

Kúpte si najlacnejšie letenky do mágických miest, nech už vás zaujímajú ich krása alebo exotika.

Nájsť letenky