Nájdite letenky s najlepšou cenou

Barbados Harrison's Cave

Počasie Barbados Harrison's Cave


Barbados sa často označuje ako "ostrov nádherného počasia" a nielenže je to pravda, ale ponúka aj množstvo iných skvostov. Jedným z nich je Harrison's Cave - fascinujúca jaskyňa, ktorú obyvatelia vlastne objavili iba nedávno v roku 1970.

No a čo to majú spoločné so všetkým tým počasím, o ktorom som hovoril? No, Harrison's Cave sa nachádza na juhozápadnom pobreží ostrova, čo znamená, že návšteva tejto jaskyne môže byť vplyvom počasia trochu obmedzená. V dážďovom období, ktoré trvá od júna do decembra, ostrovy zvyčajne čelia obdobiu dažďov a priemerné teploty sú mierne vyššie, s teplotami v rozmedzí od 25 do 30 stupňov Celzia v prevažnej časti roka. V zimnom období, ktoré trvá od decembra do júna, sú teploty o niečo príjemnejšie, kým prevažná časť ostrova sa rovnako naďalej teší slnečnému počasiu.

Stále však platí, že vstup do Harrison's Cave je z chvíľových búrok a zmeny počasia v blízkom okolí závislý. Najlepšie podmienky na návštevu jaskyne sú zvyčajne v predvečer alebo v deň s jasným počasím.

No a teraz k samotnej jaskyni - Harrison's Cave prináša návštevníkom neuveriteľný zážitok - tisíce podzemných dutín, riek a zaujímavých formácií, ktoré sa vytvárali počas miliónov rokov. Táto jaskyňa je jednou z najväčších turistických atrakcií ostrova a ponúka množstvo aktivít, vrátane prehliadky jaskyne, jazdy na vláčiku a šnorchlovania v jaskyni. Návštevníci môžu vidieť všetko od podzemného jazera až po impresívne skaly.

Takže, ak sa chystáte na dovolenku na Barbados, nezabudnite zahrnúť Harrison's Cave na svoj zoznam miest, ktoré musíte navštíviť. S nádherným počasím, jazdiacim vláčikom a fascinujúcimi tvormi stalagmitov a stalaktitov, Harrison's Cave je určite výlet, ktorý stojí za to počas svojej dovolenky zahrnúť.


Ubytovanie Barbados Harrison's Cave


Harrison's Cave, barbadoský národný park, je jedným z najpopulárnejších turistických miest na Barbados, a to vďaka nádhernému a unikátnemu jaskynnému systému, ktorý sa tiahne pod celým ostrovom.

Ak hľadáte pre tento prírodný zázrak ubytovanie, máte na výber niekoľko možností. Harrison's Cave síce neponúka priamo ubytovanie, no v blízkom okolí sa nachádza množstvo hotely a apartmánov, kde nájdete pohodlné a kvalitné ubytovanie.

Jedným z najbližších a najlepších možností ubytovania v blízkosti Harrison's Cave je The Crane Resort. Tento rezort sa nachádza asi 20 minút autom od jaskyne a ponúka luxusné izby a apartmány s výhľadom na oceán. Okrem toho má aj množstvo zariadení vrátane bazéna, spa a reštaurácií.

Ďalšou výbornou voľbou je Cobblers Cove. Tento elegantný hotel s 40 izbami sa nachádza asi 30 minút autom od Harrison's Cave. Vybavený je bazénom, reštauráciou a barom, ponúka aj služby maséra a súkromný prístav pre východ slnka.

Pre tých, ktorí uprednostňujú ubytovanie v blízkosti miestnych obyvateľov, sú v okolí jaskyne dostupné aj rôzne apartmány a penzióny. Tieto ubytovania často ponúkajú pohodlie a súkromie, čo je skvelá voľba pre cestovateľov, ktorí chcú prežiť autentický zážitok.

Niektorí cestovatelia môžu uprednostniť aj možnosť kempovania v blízkosti Harrison's Cave. Ten najbližší kemp je v lokalite Pirate's Inn, kde nájdete umiestnenie pre stany a karavany, sprchy, kuchynku, obchod a reštaurácie.

Napriek tomu, že Harrison's Cave neponúka priamo ubytovanie, v blízkosti jaskyne nájdete množstvo možností pre akýkoľvek typ cestovateľa a pre každú veľkosť peňaženky. Ak plánujete navštíviť Harrison's Cave, nezabudnite si pritom zvoliť aj kvalitné a pohodlné ubytovanie pre váš šťastný pobyt na Barbados.


Dovolenka Barbados Harrison's Cave


Harrison's Cave - úžasná jaskyňa na Barbados

Barbados je malebný karibský ostrov, ktorý je známy svojimi bielymi plážami a turistickými atrakciami. Jedným z najobľúbenejších miest na Barbadosu je Harrison's Cave, ktorá sa nachádza v malom meste St. Thomas. Táto fascinujúca jaskyňa je jednou z najnavštevovanejších turistických atrakcií na ostrove a ponúka návštevníkom úplne jedinečný zážitok.

Harrison's Cave bola objavená v roku 1795, ale až do roku 1974 bola takmer neznáma. Od tej doby sa stala známou ako jedna z najkrajších prírodných pamiatok Karibiku. Jaskyňa sa skladá z množstva podzemných chodieb, priekop a vodopádov, ktoré sa vytvorili z krasových hornín počas miliónov rokov.

Návštevníci si môžu zvoliť z rôznych spôsobov, ako spoznať Harrison's Cave. Môžete sa prejsť po chodnikoch a mostíkoch, ktoré vás prevedú cez jaskynné strechy a vodopády, alebo sa môžete prebrať podzemnými riekami v elektricky poháňaných vláčikoch. Všade okolo je možné vidieť farebnú paletu kryštálov a minerálov, ktoré ozvláštnia váš zážitok.

Samotné interiéry jaskyne sú úchvatné a pôsobia neuveriteľným dojmom. Rojné útvary stalaktitov, kryštálov a podzemných jazier vytvárajú fascinujúce obrazy, ktoré by uviedli do úžasu aj najväčších kaskadérov. Všade okolo sú možné pozorovať neuveriteľné formácie, ktoré vytvárajú farebnú paletu kryštálov a minerálov.

Okrem toho, že Harrison's Cave je krásnym miestom, je tiež významné pre jeho unikátnu faunu a flóru. V jaskyni sa nachádza množstvo druhov netopierov a nenájdete lepšie miesto na pozorovanie týchto fascinujúcich zvierat.

Celý zážitok z Harrison's Cave je vskutku unikátny a nemôže sa porovnať s ničim iným. Barbados je krásnou dovolenkovou destináciou a Harrison's Cave musí byť na zozname každého turistu, ktorý sa rozhodne navštíviť tento nádherný ostrov. Návšteva Harrison's Cave je zážitkom, ktorý si budete pamätať na celý život.


Najčastejšie otázky a odpovede Barbados Harrison's Cave


Otázka: Kde sa nachádza Harrison's Cave na Barbados?
Odpoveď: Harrison's Cave sa nachádza v centrálnej časti ostrova Barbados.

Otázka: Aké sú otváracie hodiny Harrison's Cave?
Odpoveď: Harrison's Cave je otvorený denne od 09:00 do 15:00.

Otázka: Aké je vstupné do Harrison's Cave?
Odpoveď: Vstupné do Harrison's Cave sa líši v závislosti od veku a návštevníkov. Deti do 3 rokov majú voľný vstup, deti a mladiství medzi 3 a 17 rokmi zaplatia $25 USD a dospelí nad 18 rokov zaplatia $40 USD.

Otázka: Je potrebné si vopred rezervovať prehliadku Harrison's Cave?
Odpoveď: Áno, odporúča sa si vopred rezervovať prehliadku Harrison's Cave. Rezervácie môžete vykonať online alebo telefonicky.

Otázka: Je prehliadka Harrison's Cave vhodná pre deti?
Odpoveď: Áno, Harrison's Cave je vhodná pre deti. Deti pod dohľadom dospelých budú mať príležitosť vidieť krásy jaskýň a poučiť sa o ich vzniku.

Otázka: Je možné fotografovať alebo natáčať počas prehliadky Harrison's Cave?
Odpoveď: Nie je povolené fotografovať alebo natáčať počas prehliadky Harrison's Cave. Existuje však k dispozícii fotoobchod, kde si môžete kúpiť fotky a suveníry.

Otázka: Aké sú hlavné atrakcie v Harrison's Cave?
Odpoveď: Hlavnými atrakciami v Harrison's Cave sú kryštalické jazierka, podzemné rieky a vodopády, klenuté komory a mnoho ďalších prírodných krás.


Letenka Barbados Harrison's Cave


Ak hľadáte dovolenku plnú krásnych pláží, exotického ovocia, farebných koktailov a teplej slnečnej kúpeľne, Barbados je pravé miesto pre vás! Táto krajina v Karibiku ponúka mnoho zážitkov a aktivít pre návštevníkov, ale medzi najpopulárnejšie atrakcie rozhodne patrí Harrison's Cave.

Jedná sa o obrovský jaskynný systém zložený z viacerých častí, ktorý je pre návštevníkov prístupný pomocou malých vláčikov. Harrisonova jaskyňa bola objavená v roku 1795 a dnes je to jeden z najobľúbenejších turistických miest na Barbados.

Priamym letom sú k dispozícii letenky z Európy do tamojšieho hlavného mesta Bridgetownu. Keď už sa však sprejazdnil aj jazdiaky z letiska, je nutné až 30 minút cesty autom alebo autobusom, aby si turista vychutnal túto krásu. Samotná Harrisonova jaskyňa má iba obmedzený počet návštevníkov, takže sa vopred odporúča zarezervovať si miesto v prehliadke.

Po nasadení ochranných prilieb a ochrannej výstroje sa turisti začínajú prehliadkou chodbičiek nazývaných "Great Hall", pričom na začiatku je možné míňať pozoruhodné krásy, aké ,,nikdy'' nevideli. Vynovený systém osvetlenia krásne vylúči všetok svet a ponorí turistov do úplnej tmavej noci. Už po pár krokoch však uvidia magické svetlá a fascinujúce kamenné formácie, ktoré sú takmer nereálne.

Okrem toho je Harrisonova jaskyňa známa aj pre svoje krásne vodopády, kaňony a podzemné rieky, ktoré vytvárajú jedinečný svet, ktorý sa na Barbados nenájde nikde inde. Jaskyňa má približne 2,3 km dlhý úsek a prechádza po viacerých úrovniach začínajúc stormovou priehradou.

Harrison's Cave je otvorená každý deň a ceny lístkov sa pohybujú od 35 USD pre dospelých a 15 USD pre deti. Prechádzka jaskyňou trvá asi 1,5 hodiny a turisti sa môžu tešiť z úžasných záberov a skutočne magického zážitku.

Celkovo možno povedať, že návšteva Harrisonovej jaskyne na Barbados má potenciál byť jednou z najkrajších a najneobvyklejších vecí, ktoré môžete na tejto krasnej krajine zažiť. Všetci, ktorí sa rozhodnú zúčastniť sa na tejto obdivovacej prehliadke, si užijú nezabudnuteľné chvíle a zážitky, ktoré nikdy nezabudnú. Preto neváhajte a zarezervujte si letenku do na tejto krásnej krajine, ktorá má toľko ponúk!


Garancia najnižšej ceny

Hromada spokojných klientov

Najväčšia webová kolekcia leteniek

Najlacnejšie lety do všetkých destinácií sveta

Kúpte si najlacnejšie letenky do mágických miest, nech už vás zaujímajú ich krása alebo exotika.

Nájsť letenky