Nájdite letenky s najlepšou cenou

Bahrajn Al Qur'an Gate

Letenka Bahrajn Al Qur'an Gate


Bahrajn, krajina so zaujímavou históriou, krásnymi miestami a kultúrovými pamiatkami. Medzi ostatnými miestami najdete aj miesto zvané Al Qur'an Gate, ktoré je považované za symbol Bahrajnu.

Al Qur'an Gate, ktorý sa nachádza v strednom Bahrajne, je považovaný za najstarší moslimský svätyň na ostrove. Jeho pôvod siaha až do 9. storočia, keď bol postavený ako časť obranného múru, ktorý chránil miesto zvané Qal'at Al Bahrain. Táto pevnosť bola hlavnou základňou pre dynastiu Al Khalifa a bola obývaná až do 19. storočia.

Po niekoľkých storočiach bola brána používaná ako mešita, ale časom sa stala zanedbanou a zrútila sa. V roku 1983 sa však začala obnova a dnes je brána vynikajúcim príkladom umenia z 18. a 19. storočia.

Brána na dnešný deň zostala bez najdôležitejšieho prvku, a to je samotná brána. Obnovou však vznikol nielen krásny kus architektúry, ale aj kultúrne miesto.

Dnes sa v bráne nachádza veľká knižnica s rukopismi, ktoré pochádzajú z viac ako 20 krajín a sú napísané v 17 rôznych jazykoch. Vedľa knižnice je umiestnený veľký otvorený priestor, na ktorom sa konajú kultúrne aktivity a predstavenia.

Ak človek navštívi Bahrajn, mali by ste sa uistiť, že ste si našli nejaký čas na návštevu tohto jedinečného miesta. Letenky do Bahrajnu sa dajú zohnať v rôznych cenových reláciách v závislosti od mesiaca, v ktorom sa na Bahrajn chystáte a z ktorého miesta si letenku objednávate.

Ak máte prevažne kultúrny záujem, tak pokojne sa zaoberajte aj tým, že do Bahrajnu sa dostanete napríklad cez leteckú spoločnosť Qatar Airways s prestupom v katarskom hlavnom meste Doha. Cesta bude trvať niečo málo cez 7 hodín a letisko na Bahrajne je Blahruj.

Al Qur'an Gate nie je len pamiatkou Bahrajnu, ale aj dôležitou súčasťou islamskej histórie. Jeho krása, architektúra a obranná história si zaslúži ísť na návštevu Bahrajnu a vidieť ho v živom tele.


Počasie Bahrajn Al Qur'an Gate


Bahrajn je krajina, ktorá sa nachádza v zálive. Má subtropické klimatické podmienky s teplým a suchým počasím počas celého roka. Teploty sa však výrazne menia v priebehu dňa a noci v dôsledku nedostatku zátmenia z oblakov.

Al Qur'an Gate je jedným z najdôležitejších pamiatok v Bahrajne. Táto brána bola postavená na počesť posvätnej knihy Koránu a slúži ako vchod do starého mesta Manama. Počas roka existuje veľa odlišných období pre cestovanie do Bahrajnu a návšteva Al Qur'an Gate. Väčšina turistov cestuje do Bahrajnu v zime, keď sú teploty dosť mierne, čo umožňuje turistom vychutnať si všetky atrakcie. V letných mesiacoch môže byť teplo príliš intenzívne, čo môže byť pre turistov nepríjemné.

Október až marec sú obdobím, kedy sú teploty príjemne chladné, s priemernými teplotami medzi 20 a 30 stupňami Celzia. Teploty môžu byť v noci klesnúť až na menej ako 10 stupňov Celzia. V týchto mesiacoch je pravdepodobné, že sa dostanete do Bahrajnu v čase, keď sa konajú kultúrne a spoločenské akcie.

Apríl až september sú obdobím prudkého nárastu teplôt a horúčavy. V týchto mesiacoch by teploty mohli byť až do 50 stupňov Celzia. Väčšina turistov sa pripravuje na veľké horúčavy tým, že si berú dostatok vody a nosia šatové kusy, ktoré umožňujú ich telám dýchať.

Počasie v Bahrajne je nevyhnutné poznať pred tým, ako sa vyberiete na výlet a návštevu pamiatok, ako je Al Qur'an Gate. Turisti by mali zvážiť obdobie, kedy sa najlepšie hodí cestovať do tejto krajiny a plánovať svoju cestu tak, aby sa vyhli vysokým teplotám v lete a prílišným mrazom v zime. Al Qur'an Gate je obrovskou historickou pamiatkou, ktorá stojí za návštevu a je zárukou zážitkov, ktoré by nemali byť preceňované.


Ubytovanie Bahrajn Al Qur'an Gate


Bahrajn Al Qur'an Gate: perfektné ubytovanie pre kultúrne nadšencov

Ak patríte medzi kultúrne nadšencov, ktorí sa radi ponoria do histórie a umenia, určite by ste nemali prehliadnuť návštevu Bahrajnu a jeho najnovšieho turistického zázraku - Bahrajn Al Qur'an Gate.

Bahrajn Al Qur'an Gate je viac než len hotel. Je to zároveň múzeum, kunsthalle a neopakovateľná skúsenosť pre všetkých, ktorí túžia po čo najintenzívnejšom dávke kultúry. Nachádza sa v hlavnom meste Manáme a je teraz jedným z najobľúbenejších turistických miest Bahrajnu.

Tento hotel sa môže pochváliť jedinečným architektonickým dizajnom inspirovaným tradičnými arabskými prvkami, zatiaľ čo v jeho interiéri vládne luxus, komfort a pokoj. Každá izba je vkusne zariadená a ponúka nádherný výhľad na mesto a okolitú krajinu. Všetky sú vybavené klimatizáciou, minibarom, satelitnou televíziou a súkromnou kúpeľňou.

Okrem luxusných interiérov vám Bahrajn Al Qur'an Gate ponúka možnosť prehliadky výstavy Koránu, ktorej súčasťou sú rôzne rukopisy, korány a dokumenty odlišných národností a krajín. Hotel má osvetlenú sklenenú sieň, kde sú umiestnené Korány, ktoré sa datujú do 15. storočia. Vďaka tomu vás tento hotel vtiahne do sveta islamskej kultúry a umenia.

Hotel Bahrajn Al Qur'an Gate má tiež vlastnú reštauráciu, kde si môžete vychutnať pochúťky tradičnej kuchyne z najrôznejších kútov sveta. Alebo si môžete užiť chvíle oddychu pri bazéne, ktorý je súčasťou hotela.

Všetky tieto prvky, vrátane perfektného personálu, robia z Bahrajnu Al Qur'an Gate jedno z najlepších miest na západnom pobreží Perzského zálivu.

V prípade, že ste cestovateľom, ktorý si cení pokojného a luxusného ubytovania, ale zároveň si praje preniknúť do histórie a umenia, mali by ste určite urobiť krok a navštíviť Bahrajn Al Qur'an Gate, kde si môžete užiť krásne chvíle a zážitky, ktoré nájdete len v málo miestach na svete.


Dovolenka Bahrajn Al Qur'an Gate


Bahrajn je jeden z najbohatších a najprosperujúcejších národov v Perzskom zálive a jeho turistický priemysel raketovo rastie. Krajina ponúka niekoľko zaujímavých miest, ktoré sú určite určené pre cestovateľov a globetrotters všetkých vekových kategórií. Jedným z najpopulárnejších miest na návštevu v Bahrajne je mesto Manama, jeho množstvo ostrovov a rozmanitá históriou. Napríklad Al Qur'an Gate v Maname, ktorý je pripomienkou jednej z najdôležitejších kníh v islame - Koránu.

Al Qur'an Gate, známy aj ako Bab Al Quran je ikonickou bránou, ktorá sa nachádza v histórickej časti Manamy - Makiya. Brána bola postavená v roku 1987 a jej návrh prišiel od renomovaného architekta z Tuniska. Al Qur'an Gate je jednou z najväčších brán v Bahrajne a jej výška je viac ako 7 metrov a šírka takmer 9 metrov.

Bab Al Quran bol postavený ako súčasť City Walls v Maname a jeho úlohou bolo chrániť mesto pred inváziou. Ako brána bola postavená na konci múru, slúžila aj ako vstup pre mužov do mešity postavenej vedľa nej. Brána mala tiež náboženský význam - slúžila ako miesto, kde sa skladali a aj zničili starsie texty v Koráne a vytvorene boli kópie nových.

V súčasnosti Al Quran Gate slúži ako múzeum, ktoré sprístupňuje návštevníkom históriu Koránu a jeho vývoja. Okrem toho, návštevníci vidia pôvod Koránu od úst Ummaya caliph Muawiyah I v 7 storočí až po súčasnú dobu. Môžete tam vidieť špeciálne expozície, ktoré predstavujú staré Korány písané na papieri, potom na koži, rôzne typy písma a inými materiálmi. Okrem toho, návštevníci sa môžu dozvedieť viac o islamskej histórii a kultúre, keď sa dozvedajú o prekvapivom objavení a zachovaní Koránu v džunglešakh Indonézie.

Al Qur'an Gate je príťažlivou atrakciou pre návštevníkov, ktorí sú zvedaví na históriu islamskej viery a kultúry. Mnohí návštevníci považujú navštívenie za príležitosť na porozumenie a základnú znalosť o islamskom náboženstve a kultúre. Keďže Bahrajn je považovaný za jednu z najliberálnejších krajín v oblasti, návštevníci nemajú žiadne obavy o zabezpečenie bezpečnosti a zdravia počas svojho pobytu v Bahrajne.

Mimo Al Qur'an Gate, návštevníci môžu navštíviť ďalšie historické a kultúrne stvorce v Maname, ako sú napríklad muzeá, meštia, pamiatkové stavby zo staroveku a moderné obchodné centrá. Okrem toho, Bahrajn je tiež známy ako raj pre dovolenky, kde si návštevníci môžu užiť zážitky zo šnorchlovania, potápania, jazdy na konskej vozni a poskytuje sa tu množstvo iných atrakcií.

Vyhľadávanie dovolenjej v Bahrajne je preto stále populárnejšie a výhodné, nielen pre turistov, ale aj pre tých, ktorí sa zaujímajú o históriu, kultúru a náboženstvo. Ak hľadáte úžasné, exotické a zážitkové miesto pre vašu nasledujúcu dovolenku, nemali by ste si nechať ujsť Al Qur'an Gate v Bahrajne.


Najčastejšie otázky a odpovede Bahrajn Al Qur'an Gate


Otázka: Čo je to Bahrajn Al Qur'an Gate?
Odpoveď: Bahrajn Al Qur'an Gate je pamätník v Bahrajne, ktorý slúži ako múzeum a centrum pre štúdium a výskum Koránu.

Otázka: Kto ho postavil?
Odpoveď: Bahrajn Al Qur'an Gate bol postavený vládou Bahrajnu v roku 1987.

Otázka: Aké sú vstupné poplatky?
Odpoveď: Vstupné poplatky sa líšia v závislosti od veku a národnosti návštevníka. Pre deti do 6 rokov je vstup zdarma, pre deti do 12 rokov je poplatok 500 fils a pre dospelých je poplatok 1 BHD.

Otázka: Aké sú otváracie hodiny?
Odpoveď: Bahrajn Al Qur'an Gate je otvorený denne od 9:00 do 18:00 hodín.

Otázka: Čo môžem vidieť v Bahrajn Al Qur'an Gate?
Odpoveď: V Bahrajn Al Qur'an Gate návštevníci môžu vidieť rôzne exempláre Koránu, históriu Koránu a jeho interpretácie, digitálne prezentácie a mnoho ďalších interaktívnych aktivít.

Otázka: Môžem si zakúpiť suveníry v Bahrajn Al Qur'an Gate?
Odpoveď: Áno, v Bahrajn Al Qur'an Gate môžete kúpiť rôzne suveníry a darčeky z obchodu so suvenírmi.


Garancia najnižšej ceny

Hromada spokojných klientov

Najväčšia webová kolekcia leteniek

Najlacnejšie lety do všetkých destinácií sveta

Kúpte si najlacnejšie letenky do mágických miest, nech už vás zaujímajú ich krása alebo exotika.

Nájsť letenky