Nájdite letenky s najlepšou cenou

Austrália Kakadu National Park (Severné teritórium)

Letenka Austrália Kakadu National Park (Severné teritórium)


Austrália je krajinou, ktorá ponúka mnoho zaujímavých miest, a jedným z nich je aj národný park Kakadu. Nachádza sa v Severnom teritóriu, kde sa môžete tešiť z nádherných scenérií, fascinujúcej prírody a kultúry domorodých obyvateľov.

Kakadu National Park je rozsiahly národný park, ktorý pokrýva plochu viac ako 19 000 kilometrov štvorcových. Krajina v národnom parku je rozmanitá a pozostáva z mokradí, travnatých plání, lesných oblastí a dramatických skalných útesov. Ročne sem prichádza viac ako milión návštevníkov, čo hovorí o obľúbenosti tohto miesta.

Národný park ponúka širokú škálu aktivít pre návštevníkov. Môžete sa kúpať v jazerách, stúpať na vrcholy hôr, prechádzať sa po pešej turistike alebo sa jazdiť na lodiach. Ďalej môžete vidieť výnimočnú flóru a faunu, ktorá je charakteristická pre toto miesto. Tí, ktorí sa zaujímajú o históriu a kultúru Austrálskych Aboridžínov, budú môcť vidieť nádherné nástenky a miesta, ktoré sú dôležité pre ich kultúru.

Ak sa rozhodnete navštíviť Kakadu National Park, najlepšie je tento národný park vidieť zhora. Môžete si rezervovať letenku do Darwinu, hlavného mesta Severného teritória, odkiaľ sa dostanete do národného parku rôznymi spôsobmi – autom, autobusom alebo lodou. Na mieste si môžete zaobstarať prehliadky a výlety, ktoré vám poskytnú obraz o kráse a kultúre národného parku.

Zhrnutie

Pokojné a krásne scenérie Austrálie sú fascinujúce a nudu tu rozhodne nenájdete. Národný park Kakadu ponúka širokú škálu aktivít, ktoré si môžete užiť a preto sa stane nezabudnuteľnou súčasťou vašej cesty do Austrálie. Tak si rezervujte letenku a vyrazte na objavovanie kakadu.


Počasie Austrália Kakadu National Park (Severné teritórium)


Austrália je známa svojimi krásnymi národnými parkami a jedným z nich je aj Kakadu National Park, ktorý sa nachádza na severe kontinentu, v Severnom teritóriu. Tento národný park je výnimočný svojou prírodnou krásou, ktorú tvoria vodopády, jazerá, útesy, tropické lesy a množstvo druhov rastlín a zvierat.

Počasie v Kakadu National Park je celoročne tropické, preto sa dá očakávať vysoká vlhkosť a teploty vyššie ako 30 °C. Najteplejšie mesiace na severe sú od septembra do decembra, kedy sú teploty okolo 35 °C. V januári až marci prichádzajú monzúny a Balijské more so sebou prinášajú intenzívne búrky, ktoré môžu byť niekedy dosť nebezpečné.

V čase, kedy monzúny ustupujú, teda od mája do augusta, je tu oveľa príjemnejšie a menej vlhko a teploty sú stále teplé, pohybujú sa okolo 30 °C a nočné teploty sú nižšie, okolo 20 °C. V tomto období je ideálne pre túry a objavovanie parku.

Pri návšteve Kakadu National Parku by ste mali byť pripravení na to, že sa nachádzate v tropickom podnebí. Oblečte si voľnú a pohodlnú, ale zároveň krycú oblečenie, aby ste sa minimalizovali kontakt s hmyzom. Vodu by ste si mali brať so sebou vždy s sebou a dôležité je aj chrániť sa pred slnečnými lúčmi.

V Kakadu National Parku sa nachádza množstvo turistických atrakcií, ako sú vodopády Jim Jim a Twin Falls, plavba na Yellow Waters, prechádzky po tropických lesoch a výlety za pozorovaním zvierat. So všetkou tou prírodnou krásou to však znamená, že toto miesto je aj domovom mnohých nebezpečných zvierat, ako sú krokodíly, hady, pavúky a mnoho ďalších. Preto je dôležité zostať na oficiálnych turistických chodníkoch a dodržiavať príslušné zákazy.

V Kakadu National Parku nájdete to správne miesto, ak hľadáte prírodu a hľadáte únik od mestského ruchu. So svojou nádhernou divočinou si môžete byť istí, že tu nájdete miesto na relax, objavovanie a skvelé zážitky, aké nezažijete nikde inde.


Najčastejšie otázky a odpovede Austrália Kakadu National Park (Severné teritórium)


Q: Aké je vstupné do Kakadu National Parku?
A: Vstupné do parku je $25 pre dospelých osoby na 72 hodín.

Q: Kedy sa oplatí navštíviť Kakadu National Park?
A: Najlepší čas na návštevu parku je v období sucha (máj až október), keď sú cesty suchejšie a menej zaliaté.

Q: Koľko času potrebujem na strávenie v parku?
A: Odporúča sa plánovať minimálne 3 dni pre návštevu parku.

Q: Aké sú dostupné aktivity na Kakadu National Parku?
A: Na parku je k dispozícii množstvo turistických atrakcií vrátane prehliadok skalných maľieb, plachtenie na rieke Yellow Water, bushwalking a viac.

Q: Je možné v parku kempovať?
A: Áno, v parku sú kempingové miesta. Je potrebné si vopred zabezpečiť miesto.

Q: Sú v parku dostupné zariadenia ako obchody a reštaurácie?
A: Áno, v parku sú k dispozícii zariadenia ako obchody s potravinami a reštaurácie, avšak nie v každej lokalite v parku.

Q: Akého druhu divočina môžem očakávať v Kakadu National Parku?
A: Park je domovom mnohých druhov zvierat, vrátane slonov, krokodílov, kačíc a mnohých ďalších.

Q: Aké sú pravidlá a nariadenia týkajúce sa zvierat v parku?
A: Návštevníci sú povinní dodržiavať všetky pravidlá parku, ktoré zahŕňajú napríklad nevyrušovanie zvierat a dodržiavanie bezpečnej vzdialenosti od krokodílov.


Ubytovanie Austrália Kakadu National Park (Severné teritórium)


Kakadu National Park je národný park v Severnom teritóriu Austrálie, ktorý je známy svojou bohatou prírodou a kultúrou pôvodných obyvateľov. Nachádza sa približne 171 km od hlavného mesta, Darwinu a pokrýva viac ako 19 804 kilometrov štvorcových.

V národnom parku Kakadu sa nachádza množstvo zaujímavých miest, ako sú napríklad zaujímavé skalné formácie, ktoré sú výsledkom erózie a pestrofarebné útesy. V parku je tiež viac ako 280 druhov vtákov, haraburť, krokodíli a mnoho ďalších zvierat.

Ak hľadáte ubytovanie v národnom parku Kakadu, máte na výber z niekoľkých možností, ktoré sa líšia podľa vašich preferencií.

Camping

V národnom parku je mnoho campingových miest, kde môžete stanovať a užiť si nádhernú prírodu parku. Tieto miesta sú ideálne pre ľudí, ktorí chcú mať blízko k prírode a nechcú platiť veľa peňazí za ubytovanie. Campingové miesta majú dostatočné vybavenie, vrátane toaliet, sprchov a ohniska na grilovanie.

Hotely

Ak preferujete viac luxusu a komfortu v ubytovaní, v parku Kakadu nájdete aj niekoľko hotelov a hotelových komplexov. Niektoré z nich sú nájdete v blízkosti známych atrakcií a turistických miest, aby ste sa k nim mali blízko. V týchto hoteloch si môžete užiť vyšší komfort a dostatok odpočinku.

Bungalovy a lodges

V parku Kakadu nájdete aj rôzne bungalovy a lodges, ktoré sú ideálne pre rodiny alebo skupiny priateľov. Tieto ponúkajú množstvo izieb, súborov, kuchýň a zabezpečia vám celodennú stravu. Nachádzajú sa v blízkosti prírodných zdrojov a turistických miest.

Záver

Ubytovanie v národnom parku Kakadu bude záležať od vašich preferencií. Ak hľadáte komfort a vysoký štandard, bungalovy alebo hotely budú pre vás ideálne. Ak radi zostanete blízko prírody, campingové stany sú dobrou voľbou. Akýkoľvek druh ubytovania si vyberiete, národný park Kakadu vám určite poskytne nezabudnuteľné zážitky a nádhernú prírodu, na ktorú budete dlho spomínať.


Dovolenka Austrália Kakadu National Park (Severné teritórium)


Austrália je krajina plná nevídaných krás a zázrakov, ktoré by sme sa mali pokúsiť vidieť aspoň raz v živote. Ak hľadáte miesto na relaxáciu so svojimi blízkymi, na meditáciu alebo na dobrodružstvá v prírode, Kakadu National Park v Severnom teritóriu Austrálie by mohol byť tou správnou voľbou.

Kakadu National Park je najväčší národný park v Austrálii, rozprestierajúci sa na ploche 19 804 km². Leží približne 3 hodiny od hlavného mesta Darwin a ponúka návštevníkom nekonečné množstvo čarovných zážitkov. Park je známy svojimi majestátnymi vodopádmi, úchvatnou prírodou, divokým životom a malými obydlia miestnej Aboridžínskej kultúry.

Pri návšteve Kakadu National Park určite nevynechajte ochutnávku kultúry miestnych Aboridžínov. Táto oblasť sa totiž môže pochváliť jednou z najstarších a najbohatších Aboridžínskych kultúr na svete. V parku sa nachádzajú mnohé miesta, ako napríklad Ubirr a Nourlangie Rock, ktoré ponúkajú prehliadku tradičných Aboridžínskych kresieb, artefaktov a umenia.

Kakadu National Park má však na stole oveľa viac. Prírodné krásy sú prekypujúce, čo dáva prostor neustálym dobrodružstvám. Zážitkom pre každého môže byť prechádzka po chodníku, ktorý vedie popri majestátnych vodopádoch a lagúnach. Iní sa môžu rozhodnúť pre splavovanie rieky South Alligator, ktorá je plná zvierat, pôsobivých scenérií a zábav.

Pre turistov, ktorí preferujú pobyt v kempoch, Kakadu National Park je bohatý na možnosti ubytovania, vrátane kempov, chatiek a hotela Mercure Crocodile. Návštevníci môžu mať o míľu ďalej myšlienky a zotrvať v nádherných kulisách pod hviezdami.

Kakadu National Park je jedinečná lokalita, ktorá vám ponúka príležitosť preskúmať jednu z najbujnejších a najkrásnejších oblastí Austrálie. Pre najlepší zážitok plánujte svoju návštevu v období sucha, od mája do októbra. Tak vyrazte a zažite úchvatné chvíle s Kakadu National Parkom.


Garancia najnižšej ceny

Hromada spokojných klientov

Najväčšia webová kolekcia leteniek

Najlacnejšie lety do všetkých destinácií sveta

Kúpte si najlacnejšie letenky do mágických miest, nech už vás zaujímajú ich krása alebo exotika.

Nájsť letenky