Nájdite letenky s najlepšou cenou

Austrália Daintree Rainforest (Queensland)

Letenka Austrália Daintree Rainforest (Queensland)


Austrália je krajina, ktorá nás fascinuje tými najrozmanitejšími prírodnými krásami. Jednou z nich je nepochybne Daintree Rainforest v Queenslande. Tento prales, ktorý nájdeme na severovýchode krajiny, predstavuje útočisko pre tisíce rôznych druhov rastlín a zvierat, ktoré inde na svete už mohli vymiznúť.

Ak sa chcete vydať do Daintree Rainforest, musíte sa najprv dostať do mesta Cairns. Z tohto miesta je to už len necelých sto kilometrov, ale cesta tam stojí za to. Už z diaľky si všimnete, že sa niekam blížite, pretože lesné oblasti sa nápadne premieňajú na krajinu oblúkovitých riek a zálivov. Samotný prales sa už skrýva hneď za mestom.

Po vstupnom formulári a zaplatení vstupného poplatku sa dostanete na most Alexandra, ktorým prekročíte rieku Daintree. Je to elegantná stavba, ktorá niekoľko rokov spájala oba brehy a znamenala obrovský posun pre turistický ruch. Po prechode mostom sa ocitnete v pralese, v ktorom sa musíte riadiť celým radom pravidiel, aby ste neohrozili túto krehkú ekosystém.

Celá prechádzka pralesom vás prevedie národným parkom Daintree, ktorý je súčasťou Svetového prírodného dedičstva UNESCO. Po ceste stretávate vegetáciu, ktorú ste snáď ani vo svojom živote nevideli - môžete vidieť neskutočne veľké stromy, ktoré sa vyrážajú až do neba, ale aj neprehliadnuteľné keře, ktoré sú poverené rôznymi funkciami v pralese. Daintree Rainforest je nabitý prekrásnou zelenou farbou, ktorá obklopuje každý kúsok krajiny.

Ale nielen rastlinstvo, ale aj fauna je v Daintree Rainforest neuveriteľne rozmanitá a exotická. Nájdete tu napríklad slávneho kukuričného hada, veľa druhov džinových korytnačiek alebo žaby bojujúce o prežitie. Najzaujímavejšie však sú možno diviačiky, ktoré sa tu voľne pohybujú. Sú to maličké a veľmi rozvážne zvieratá, ktoré dokážu prejsť dlhú vzdialenosť v pralese bez toho, aby sa vás vôbec dotkli.

V Daintree Rainforest nájdete aj prekrásne piesočné pláže, ktoré týmto krajinám dodávajú ďalší rozmer. Modré more a zlaté piesky na pozadí vysokého zeleného porastu sú šplhajúcim turistom ako z iného sveta. Po kúpaní sa vyhnite pralesným oblastiam a ostávajte v bezpečnom okolí, pretože môžu byť dosť nebezpečné.

Pre radosť z prírody je Daintree Rainforest ideálnym miestom na novú dovolenku.
Letenky do Austrálie nie sú najlacnejšie, ale táto krajina skutočne stojí za každý peniaz. Ak sa vydáte do Daintree Rainforest, môžete zažiť jedinečné zážitky, ktoré nezažijete nikde inde na svete. Tento nádherný prales leží v exotickom kúsku sveta, ktorý je právombežne prahnutý žiadosťami každého cestovateľa.
Daintree Rainforest je prales, ktorý je plný zeleného rastlinstva a farebných zvieratiek. Akonáhle sa prejdete po Rainforest parku Daintree, ocitnete sa v čarovnom svete plnom zvláštností, ktoré nájdete len tu.
Ak máte túžbu predýchať čerstvý vzduch a spoznať miesta, ktoré sú naozajstné, Austrália a Daintree Rainforest sú dobrými destináciami pre Vás. Pred odletom do tejto krajiny by ste mali zabezpečiť všetky podrobnosti o pravdepodobnom lete, hoteli a miestnych atrakciách, aby ste sa cítili pohodlne a užili si svoju cestu naplno.
Dobrodružstvo, ktoré Vám Daintree Rainforest ponúkne, je z nevyspytateľných skúseností, ktoré nezabudnete ani po návrate domov. Zaručujeme Vám, že to bude jedno z najlepších rozhodnutí Vašeho života!


Počasie Austrália Daintree Rainforest (Queensland)


Daintree Rainforest v Queenslande v Austrálii je jedným z najstarších a najrobustnejších dažďových lesov na svete. S plochou viac ako 1200 kvadrátových kilometrov ponúka toto miesto jedinečné prostredie na pozorovanie divokosti a mnohé príležitosti na dobrodružstvo.

Počasie v Daintree Rainforest v Queenslande býva občas nestále a môže sa meniť z jedného dňa na druhý. Táto oblasť je známa svojimi vysokými zrážkami, ktoré sa tu vyskytujú počas celého roka, aj keď najviac zvyknú spadať v období monzúnových dažďov od novembra do apríla. V tomto období sú teploty v okolí 16 až 28 stupňov Celzia.

V zvyšku roka sú teploty v okolí Daintree Rainforest o niečo nižšie a vzduch je vlhší. V lete, ktorý trvá od decembra do februára, sú teploty v okolí 20 až 32 stupňov Celzia. V tomto období sa tu vyskytuje aj najviac hmyzu a iných druhov živočíchov.

V zime sú teploty o niečo nižšie, čo znamená, že sa môžete tešiť na príjemné chladné prechádzky. V období od mája do septembra sú teploty v okolí 13 až 26 stupňov Celzia.

Vzhľadom na to, že Daintree Rainforest leží vo vlhkej tropickej oblasti, kde sú zvyčajne vysoké teploty a zrážky, je potrebné sa pripraviť na to, že počas návštevy tejto oblasti budete mať často mokro a znepokojujúce hmyz. Preto je najlepšie mať so sebou protihmyzové spreje a ľahké oblečenie, ktoré vám pomôže ochladiť sa pri vysokých teplotách.

Napriek rôznym klimatickým podmienkam a občas nestálemu počasiu, Daintree Rainforest v Queenslande ponúka jedinečné zážitky v nádhernom, prastarom prostredí. Ak hľadáte neopakovateľnú kombináciu dobrodružstva a krásneho výhľadu na neuveriteľnú prírodu, potom je Daintree Rainforest to pravé miesto pre vás.


Ubytovanie Austrália Daintree Rainforest (Queensland)


Vychutnajte si najlepší pobyt v prírode v austrálskom Daintree Rainforest. Tento národný park sa rozprestiera na ploche 1200 štvorcových kilometrov a predstavuje jeden z najväčších tropických dažďových lesov na Zemi. Leží v severnom Queenslande a je domovom mnohým druhom vzácnych zvierat a rastlín.

Ubytovanie v Daintree Rainforest

Ak hľadáte skutočný kontakt s prírodou, v Daintree Rainforest nájdete viacero možností pre ubytovanie v rôznych cenových kategóriách. Medzi najobľúbenejšie patrí kasíno a hotel Pullman Reef Casino, ktorý ponúka nádherné výhľady na oceán a tropické zábavy. Ak hľadáte niečo útulnejšie, máte možnosť ubytovať sa v jednej z mnohých bed and breakfasts po celej dĺžke tamojšej cesty. Tieto ubytovania sú zvyčajne menšie a súčasne ponúkajú vynikajúce služby a možnosti pre komunikáciu s miestnymi obyvateľmi, ktorí sa tešia, keď hostia navštívia ich oblasť. Ďalšou možnosťou pre menej náročných turistov sú kempy a karavany, ktoré ponúkajú možnosť ubytovania v prírode.

Aktivity okolo Daintree Rainforest

Okrem zážitku z ubytovania v Daintree Rainforest návštevníci môžu zažiť mnoho vzrušujúcich aktivít a zážitkov. Rieka Daintree ponúka veľa možností na rafting alebo plachtenie po rieke. Turisti môžu tiež pozorovať rôzne druhy zvierat, ako sú klokany, koaly, koalabears, kangaroo tails, wallaby, kangarooes alebo krokodíly, ktoré žijú v oblasti parku. V dažďovom lese sa taktiež nachádza množstvo vodopádov, ktoré návštevníci môžu obdivovať prostredníctvom turistických túr.

Stravovanie v Daintree Rainforest

Dostupnosť čerstvých a miestnych potravín je jednou z hlavných výhod pre hostí, ktorí sa ubytujú v Daintree Rainforest. Ankety ukazujú, že jedným z najobľúbenejších miest na jedlo je kaviareň Cow Bay, ktorá ponúka jedinečné menu založené na miestnych sezónnych potravinách, ako sú mango, avokádo alebo huby. Ďalšie miesta, ktoré stojí za návštevu, sú Daintree Ice Cream Company a Daintree Tea Company, ktoré ponúkajú miestne vyrobené čajové a zmrzlinové výrobky.

V súhrne, Daintree Rainforest ponúka hostiam možnosť kontaktu s nezabudnuteľnou prírodou, spojenie s miestnymi obyvateľmi, zábavu a jedinečné zážitky. Pre tých, ktorí hľadajú jedinečnú dovolenku v Austrálii, Daintree Rainforest určite neklame.


Dovolenka Austrália Daintree Rainforest (Queensland)


Ak hľadáte netradičné miesto na dovolenku, ktoré je navonok prírodné a ukryté od zvyčajného ruchu mesta, určite nechajte svoje oči padnúť na Austrálsku destináciu Daintree Rainforest. Nachádza sa v štáte Queensland a je to najstarší dažďový les vo svete. Daintree Rainforest sa môže pochváliť tiež bohatým biodiverzitou a množstvom turistických atrakcií, ktoré by ste nemali premeškať.

Koľko dni stráviť

Ak plánujete dovolenku v Daintree Rainforest, odporúčame stráviť tam minimálne tri až štyri dni. Tieto dni Vám umožnia spoznať miestne atrakcie, ktoré spolu tvoria jedinečný prírodný komplex. Daintree Rainforest je rozsiahly areál a všetky jeho časti sú jedinečné. Preto by ste mali byť pripravení na to, že určite nenavištívite všetky časti tohto miesta.

Turistické atrakcie

V rámci Daintree Rainforest sa nachádza niekoľko turistických atrakcií, ktoré určite nechcete premeškať. Jednou z nich je Cape Tribulation, ktorý ponúka úžasný výhľad na dvadsaťosemmiliónový rovník Daintree. Toto miesto je tiež známe tým, že sa nachádza vo svete najstaršieho dažďového lesa.

Okrem toho by ste mali navštíviť aj Mossman Gorge, ktorý sa nachádza v najsevernejšej časti Daintree Rainforest. Toto miesto ponúka fascinujúce pohľady na prekrásnu prírodu - zo závisti by mohli zelený zástanca a všetci ďalší ekológovia.

Ak ste na dovolenke v Daintree Rainforest, nezabudnite si čas vyhradiť aj pre návštevu vodopádov v Barron Falls alebo Crystal Cascades. Tieto prirodzené toky vody sú prekrásne a ponúkajú dokonalý pokojný relax.

Ďalšou atrakciou Daintree Rainforest je návšteva remeselníkov v miestnom mestečku Kuranda. V tomto meste sa nachádza veľa umeleckých galérií a obchodov s miestnou ponukou.

Ako sa sem dostať

Daintree Rainforest sa nachádza v štáte Queensland. Najlepší spôsob, ako sa sem dostať, je vzlet lietadla z hlavného mesta Queenslandu - Brisbane. Ak totiž cestujete po ceste, cesta môže trvať aj niekoľko hodín. Vstupné turistické poplatky sa líšia podľa času pobytu.

Vlastniť dovolenku v Daintree Rainforest je úžasná skúsenosť vďaka prekrásnej prírode, ktorá ponúka veľa možností na prechádzky a aktívny oddych. Toto miesto je navonok krásne a pokojné, a taktiež ponúka aj zážitky pre turistov akékoľvek pohodlie a záujmy. Ak hľadáte svoje nové miesto pre dovolenku, určite si dajte Daintree Rainforest na list túri vo svojej zoznam.


Najčastejšie otázky a odpovede Austrália Daintree Rainforest (Queensland)


1. Čo je Daintree Rainforest?
- Daintree Rainforest je prales v severnej časti štátu Queensland na severe Austrálie.

2. Kde sa nachádza Daintree Rainforest?
- Daintree Rainforest sa nachádza v severnej časti štátu Queensland na severe Austrálie.

3. Aká je najlepšia doba na návštevu Daintree Rainforest?
- Najlepšou dobou na návštevu Daintree Rainforest je obdobie sucha, ktoré trvá od mája do októbra.

4. Aké aktivity môžem v Daintree Rainforest robiť?
- V Daintree Rainforest sa dajú robiť rôzne aktivity, ako napríklad prechádzky, jazda na koni, plávanie v riekach a pozorovanie divočiny.

5. Je v Daintree Rainforest nebezpečenstvo zo zvierat?
- V Daintree Rainforest žije množstvo zvierat, ktoré môžu byť nebezpečné, ako napríklad krokodíly a hady. Preto je potrebné dodržiavať bezpečnostné opatrenia a rady miestnych sprievodcov.

6. Potrebujem na návštevu Daintree Rainforest víza?
- Áno, na návštevu Austrálie potrebujete víza, ktoré si môžete získať online alebo u miestnych cestovných kancelárií.

7. Koľko stojí návšteva Daintree Rainforest?
- Náklady na návštevu Daintree Rainforest závisia od aktivity, ktorú chcete robiť, ale bežne sa pohybujú medzi 100 až 200 austrálskymi dolármi za osobu.

8. Je potrebné v Daintree Rainforest mať očkovania?
- Neexistujú žiadne povinné očkovania pre návštevu Daintree Rainforest, ale je odporúčané absolvovať základné očkovania proti žltačke a tetanu.

9. Mám si so sebou pre návštevu Daintree Rainforest zobrať niečo špeciálne?
- Je potrebné si so sebou zobrať vhodné oblečenie a obuv na aktivity v pralese, ochranné prostriedky proti slnku a hmyzu, fľašu na vodu a fotoaparát na zachytenie krásnej prírody.

10. Kde si môžem zarezervovať ubytovanie v Daintree Rainforest?
- Ubytovanie v Daintree Rainforest si môžete zarezervovať online, alebo si môžete zvoliť ubytovanie u miestnych turistických kancelárií.


Garancia najnižšej ceny

Hromada spokojných klientov

Najväčšia webová kolekcia leteniek

Najlacnejšie lety do všetkých destinácií sveta

Kúpte si najlacnejšie letenky do mágických miest, nech už vás zaujímajú ich krása alebo exotika.

Nájsť letenky