Nájdite letenky s najlepšou cenou

Arménsko Hovhannavank

Dovolenka Arménsko Hovhannavank


Arménsko je jedno z tých krajín, ktoré stoja za to navštíviť. Je to krajina s bohatou históriou a kultúrou, ktorá sa prejavuje nielen vo veľkolepých klenotniciach a palácoch, ale aj v starobylých kláštoroch, ktoré sú roztrúsené po celom území.

Jedným z takýchto kláštorov je Hovhannavank, ktorý sa nachádza v provincii Aragacotn v západnej časti krajiny. Tento úchvatný kláštor, ktorý bol postavený v 4. storočí, je jedným z najdôležitejších náboženských miest v Arménsku.

Hovhannavank kláštor sa nachádza na kopci v sedle medzi dvoma hradmi - Kaputdžukh a Tsaghkahovit. Keď ho navštívite, budete fascinovaní krásnym výhľadom na okolitú prírodu. Kláštor je tiež obklopený vinicami, ktoré sú známe svojím vínom. Okolité vinice sa datujú do 7. storočia a sú jednými z najstarších v celom svete.

Hovhannavank má fascinujúce architektonické prvky a kombinuje prvky sýrskych, gréckych a rímskych štýlov. V chráme sa nachádza veľa fresiek a soch, ktoré sú pozoruhodné svojou krásou a detailom. Mnohé z týchto dekoračných prvkov, ktoré nájdete v kláštore, sú považované za skutočné klenoty arménskej kultúry a sú veľmi dôležité pre zachovanie histórie krajiny.

Pri prechádzaní kláštorom sa budete cítiť ako v minulosti a budete mať príležitosť preskúmať a objaviť dávne obyčaje a tradície, ktoré sa zachovali dodnes. Páči sa nám, že sa pozornosť venuje starostlivému zachovaniu kláštora a jeho historických pamiatok, vďaka čomu je to skutočne zážitok.

Ak sa rozhodnete navštíviť Arménsko, Hovhannavank je nádherným miestom na návštevu. Budete fascinovaní krásou a históriou tohto oblasti a určite si odnesiete mnoho skvelých zážitkov a spomienok.


Najčastejšie otázky a odpovede Arménsko Hovhannavank


1. Kde sa nachádza Hovhannavank?

Hovhannavank sa nachádza v Arménsku, v provincii Armavir, blízko obce Ohanavan.

2. Kedy bol Hovhannavank postavený?

Hovhannavank bol postavený v 4. storočí, niektoré časti boli postavené aj v 13. storočí.

3. Kto bol zakladateľom kláštora Hovhannavank?

Zakladateľom kláštora Hovhannavank bol svätý Grgur Iluminátor, najvyšší kňaz Arménskej Apoštolskej cirkvi.

4. Ako dlho trvá návšteva Hovhannavank?

Návšteva Hovhannavank trvá približne 30 až 60 minút, v závislosti od toho, ako veľa času si chcete v kláštore stráviť.

5. Aké sú otváracie hodiny Hovhannavank?

Hovhannavank je otvorený každý deň, okrem pondelka, od 9:00 do 17:00 hod. V nedeľu je otvorený do 16:00 hod.

6. Je vstup do Hovhannavanku platený?

Áno, vstup do Hovhannavanku sa platí. Cena závisí od toho, či chcete vidieť len kláštor alebo aj prístup do múzeí a expozícií.

7. Môžem fotografovať v Hovhannavanku?

Áno, môžete fotografovať v Hovhannavanku. Je však potrebné si byť vedomý, že niektoré miesta sú z dôvodu ochrany kultúrneho dedičstva zakázané fotografovať.

8. Aké sú najlepšie spôsoby, ako sa dostať do Hovhannavanku?

Najlepšie spôsoby, ako sa dostať do Hovhannavanku, sú autom alebo taxíkom. Z Jerevanu trvá cesta autom približne 40 až 50 minút.


Ubytovanie Arménsko Hovhannavank


Arménske kláštory sú jedným z najdôležitejších symbolov kultúry a histórie Arménska. Kňažské kláštory Hovhannavank a Saghmosavank sú dva konkrétne príklady, ktoré stoja na okraji kaňonu v južnej časti Kaukazu v Arménsku. Tieto kláštory boli postavené v 13. storočí a sú považované za významné pamiatky jej kultúrnej dedičstva.

Ak hľadáte miesto na ubytovanie v oblasti Hovhannavank, môžete si vybrať z viacero možností. Najpohodlnejším spôsobom je skontrolovať niekoľko stránok s ubytovaním online a vybrať si podľa svojich požiadaviek. Určite si však dovolím odporučiť zážitok, ktorý návštevníci môžu zažiť, ak sa rozhodnú pre tradičné ubytovanie.

Tradičné ubytovanie v Arménsku je veľkou súčasťou kultúrnej skúsenosti a pohostinnosť Arméncov neskrývajú. Mnoho domácností ponúka izby návštevníkom, ktoré sú vybavené najzákladnejšími prvky, aby ste sa cítili ako doma. Väčšina hostí ponúka stravovanie a služby prípravy jedla, čo vám umožní ochutnať autentickú kuchyňu Arménska.

Napriek tomu, že je to jednoduché a tradičné ubytovanie, môžete sa tešiť na ojedinelé zážitky. Mnoho hostí bude radi ukázať vám svoju záhradu a nádherné vrstevnaté polia v okolí, spolu s množstvom iných zážitkov.

Čakajú na vás zážitky, ako je napríklad ochutnať domáce armeńské víno, tradičné večerné a tanečné programy a mnohé ďalšie. Ak hľadáte miesto na ubytovanie v Hovhannavank, neváhajte a rozhodnite sa pre tradičné ubytovanie. Kombinácia kultúry, pohostinnosti a zážitkov vás určite nenechá na pochybách, že ste sa dostali na správne miesto.

Arménsko má toho veľa na ponúkanie, a toto je len jeden z veľa spôsobov, ako si toto krásne miesto užiť. Tak prečo sa tam nevydať práve teraz?


Počasie Arménsko Hovhannavank


Arménsko je krajina s dlhými a bohatými dejinami a nádhernou prírodou. Hovhannavank, ktorý sa nachádza v provincii Armavir, je jedným z najznámejších kláštorov v krajine. Je postavený na útese a ponúka úchvatné výhľady na okolitú krajinu. Pri plánovaní návštevy Hovhannavanku by ste mali venovať pozornosť aj počasiu.

Arménsko má kontinentálne podnebie s veľkými rozdielmi medzi nočnými a dennými teplotami, najmä v horských oblastiach. Teploty sa pohybujú od -10°C v zime až po 40°C v lete. Hovhannavank sa nachádza na nadmorskej výške 1213 metrov nad morom, čo znamená, že teploty sú tam nižšie ako v nižších oblastiach Arménska.

Jar a jeseň sú obdobím s miernejším teplom a stabilnejším počasím. V týchto mesiacoch môžete očakávať teploty okolo 10-15 °C, avšak môže tiež pršať. Letné mesiace sú veľmi horúce, s teplotami dosahujúcimi až 40°C, uvážte teda, že pri návšteve Hovhannavanku potrebujete komfortné oblečenie a dostatok tekutín.

Zima v Arménsku je chladná, ale záznamy o snehovej prikrývke v Hovhannavanku sú veľmi zriedkavé. Avšak, ak sa rozhodnete navštíviť kláštor v zime, mali by ste zobrať so sebou teplé oblečenie a prípadne aj vodotesnú obuv v prípade sneženia.

Bez ohľadu na ročné obdobie, Hovhannavank ponúka krásne miesto na relaxáciu a prechádzky po úchvatnej krajine. Či už nájdete kláštor pod čistým jasným nebom alebo pri daždi, Hovhannavank vždy poskytne úžasné vizuálne zážitky so svojimi stredovekými stenami, kostolmi a kláštornými budovami.

V zhrnutí, pri plánovaní návštevy Hovhannavanku by ste mali venovať pozornosť počasiu, pretože teploty a množstvo zrážok významne ovplyvňujú pohodlie a zážitok z návštevy. Bez ohľadu na počasie je však Hovhannavank určite navštevovať, aby ste si užili krásy tejto nádherné historické pamiatky.


Letenka Arménsko Hovhannavank


Ak hľadáte zaujímavý cieľ pre dovolenku, Arménsko by mohlo byť tou správnou voľbou. Toto krajina nabíza návštevníkom mnoho miest a pamiatok, ktoré sa oplatí vidieť. Jednou z takýchto pamiatok je Hovhannavank.

Hovhannavank je kláštor z 4. až 13. storočia a nachádza sa v Arménsku. Je umiestnený na úbočí kopca, z ktorého sa otvára nádherný výhľad na okolitú krajinu. Tento kláštor bol postavený v časoch, keď kresťanstvo čelilo ťažkej perzekúcii. Mal slúžiť ako útočisko pre kresťanské populácie z regiónu.

Hovhannavank sa skladá z troch chrámov. Najstarší z nich bol postavený v 4. storočí a nazvali ho svätá Krikorius. Zvyšok kláštora bol postavený v 13. storočí. Každý chrám má svoj jedinečný charakter a niektoré z ich častí sú pokryté nádhernými freskami.

Všetky tri chrámy sú postavené z kamenných blokov, ktoré boli dokonale prispôsobené krajine, v ktorej sa nachádzajú. Hovhannavank je mimoriadne dobre zachovalý a stále je tu dosť zaujímavej histórie, ktorú sa oplatí odhaliť. Budete si môcť prečítať o živote mníchov, ktorí tu kedysi žili, a naučiť sa o ich náboženskom živote.

Keďže Hovhannavank sa nachádza na kopci, návštevníci by si mali obuť pohodlné topánky a prispôsobiť svoj čas cesty na výstupu do kláštora. Doporučuje sa tiež navštíviť miesto počas neskorého večera alebo skoro rána, keď sa z výšin môžete tešiť na krásne západy slnka a východy slnka.

Ak plánujete dovolenku v Arménsku, navštívit Hovhannavank by mohlo byť úplne jedným z najzaujímavejších zážitkov. Letenky do Arménska sú teraz dostupnejšie ako kedykoľvek predtým. Neexistuje lepší čas na to, aby ste sa o tom presvedčili na vlastné oči. Do Arménska vás zavedú paciol.com, či prezrite sa po oinných leteckých prepravcoch.


Garancia najnižšej ceny

Hromada spokojných klientov

Najväčšia webová kolekcia leteniek

Najlacnejšie lety do všetkých destinácií sveta

Kúpte si najlacnejšie letenky do mágických miest, nech už vás zaujímajú ich krása alebo exotika.

Nájsť letenky