Nájdite letenky s najlepšou cenou

Albánsko Saranda

Počasie Albánsko Saranda


Albánsko Saranda je jednou z najnavštevovanejších destinácií na juhu Albánska. Táto oblasť je známa svojimi krásnymi plážami, živou nočnou scénou a tiež nádherným počasím počas leta.

Leto v Sarande začína zvyčajne v máji a končí v septembri. Tento obdobie je obzvlášť ideálne pre turistov, ktorí si chcú užiť slnečné a teplo počasie. Priemerná teplota v Sarande počas letných mesiacov sa pohybuje medzi 25 ° C a 30 ° C, s teplotami vokolo 35 ° C v júli a auguste. Nočné teploty sú zvyčajne okolo 20 ° C až 25 ° C, čo znamená, že príjemné počasie pre zábavu a prechádzky.

V Sarande môžete tiež očakávať veľmi málo zrážok počas letných mesiacov. Kým ostatné krajiny sa musia vysporiadať s letnými búrkami a dážďom, v Sarande máte veľkú šancu, že dostanete slnečné dni po celú dobu vášho pobytu.

Čo sa týka morského počasia a kúpania, teplota mora v Sarande v lete sa pohybuje okolo 25°C - 27°C. To je ideálne pre turistov, ktorí sa chcú kúpať a užiť si stredozemné prostredie. Voda k okolo Albánska je čistá a priehľadná, takže si môžete vychutnať výhľad pod vodou, kde je k vidieť množstvo exotických druhov rýb a iných morských tvorov.

Celkovo má Albánsko Saranda objektívne veľmi dobré počasie počas letnej sezóny. Je to perfektné miesto na užívanie si leta, jazdu na vode, relax na pláži a spoznávanie miestnych kultúr. Ak sa chystáte na dovolenku, v Sarande dostanete presne to, čo by ste si od neporovnateľnej stredomorskej destinácie mohli očakávať!


Ubytovanie Albánsko Saranda


Saranda je mesto na juhu Albánska s krásnym pobrežím a jasnými modrými vodami, ktoré prilákajú množstvo turistov z celého sveta každý rok. Mesto ponúka rôzne ubytovacie možnosti pre turistov, od luxusných hotelov po malé rodinné penzióny a apartmány.

Hotel Riviera, nachádzajúci sa asi 10 minút chôdze od pláže, je jedným z najznámejších ubytovacích zariadení v Sarande. Tento hotel ponúka nádherný výhľad na more a ponúka štýlové izby s balkónmi, kúpeľňou, klimatizáciou a satelitnou televíziou. Okrem toho má hotel aj reštauráciu, v ktorej sa podávajú tradičné albánske jedlá.

Pre tých, ktorí preferujú súkromie a nezávislosť, sú k dispozícii aj apartmány. Mnoho z nich sa nachádza na pobreží a ponúka nádherný výhľad na more. Napríklad, Delfini Apartments, ktoré sa nachádzajú asi 5 minút od centra mesta, ponúkajú plne vybavené apartmány s kuchyňou, balkónom a klimatizáciou. Väčšina apartmánov je dostupná za výhodné ceny a poskytuje ideálnu voľbu pre rodiny s deťmi alebo pre tých, ktorí radi sami seba stravujú.

Pre tých, ktorí hľadajú niečo medzi hotelmi a apartmánmi, je tu možnosť ubytovať sa v penzióne. Penzióni sú často rodinné prevádzky, ktoré sa nachádzajú bližšie k centru mesta a ponúkajú útulné izby s vlastnou kúpeľňou, televíziou, klimatizáciou a raňajkami. Penzión Capricci, ktorý sa nachádza v blízkosti centra mesta a pláže, je jedným z najpopulárnejších penziónov v Sarande. Ponúka moderne zariadené izby, bezplatné parkovanie, bezplatné Wi-Fi pripojenie a raňajky.

Celkovo je Albánsko Saranda fantastickou destináciou plnou možností na kvalitné a cenovo dostupné ubytovanie, ktoré vám ponúkne príjemný a príjemný pobyt. Bez ohľadu na to, či si vyberiete luxusné hotely, cenovo dostupné apartmány alebo útulné penzióny, môžete sa tešiť na neuveriteľné zážitky a nezabudnuteľné momenty. Takže neváhajte a vyberte si svoje ubytovanie ešte dnes!


Letenka Albánsko Saranda


Albánsko je krajina na juhovýchode Európy s bohatou históriou a kultúrou. Saranda, jedno z najobľúbenejších miest na juhovýchode Albánska, láka turistov z celého sveta svojimi krásnymi plážami, jemným pieskom a priezračným morom. Ak plánujete navštíviť Sarandu, najlepšou voľbou pre vás bude letenka do Albánska Saranda.

Letenka do Albánska Saranda vám umožní prežiť nezabudnuteľnú dovolenku v tomto krásnom meste. V Sarande nájdete množstvo zaujímavostí, ako napríklad starobylý hrad Lekuresi, ktorý ponúka prekrásny výhľad na mesto, alebo antické ruiny Butrintu, ktoré sú zapísané na zozname svetového dedičstva UNESCO.

Ale Saranda nie je len o histórii a kultúre. Je to aj miesto so zábavou a oddychom. Môžete si užiť slnečné kúpanie na pláži alebo prechádzka po nádhernom meste s jemnou pieskovou plážou, ktorá je vynikajúcou voľbou pre rodiny s deťmi. Svoju dovolenku môžete stráviť aj vo večerných hodinách, keď sa mesto mení na živé centrum, plné kaviarní, reštaurácií a zábavy.

Ak hľadáte letenky do Albánska Sarandy, vládzete si vybrať z množstva leteckých spoločností, ktoré ponúkajú lety do Tiranu, albánskej metropoly. Z Tirany máte potom na výber spôsob, ako dostať sa do Sarandy – môžete využiť napríklad autobusovú alebo taxi dopravu, ktoré sú dostupné za veľmi rozumné ceny, alebo môžete si prenajať auto a preskúmať Albánsko sami.

V Sarande nájdete výborné ubytovanie, od luxusných hotelov po cenovo dostupné apartmány. Ak sa rozhodnete pre hotel, určite navštívte Hotel Imperial, ktorý ponúka prvotriedne služby a krásny výhľad na Jónskom mori.

V súhrne, Albánsko a Saranda sú miestami, na ktoré určite stojí za to sa vybrať. Letenka do Albánska Saranda vám umožní zažiť Krásy Albánska a preskúmať toto nádherné miesto.Čakajú na vás krásne pláže, zaujímavá kultúra a mnoho zábavy a oddychu. Tak naplánujte svoju dovolenku ešte dnes a rezervujte si letenku do Albánska Saranda!


Najčastejšie otázky a odpovede Albánsko Saranda


1. Aké je počasie v Sarande v lete?
Odpoveď: V lete je počasie v Sarande veľmi príjemné, s horúcimi teplotami a priemernými teplotami okolo 30 stupňov Celzia.

2. Musím mať víza, aby som navštívil Sarandu?
Odpoveď: Väčšina krajín sú vylúčené z vízového režimu a môžu navštíviť Albánsko s platným pasom.

3. Kedy je najlepší čas na návštevu Sarandy?
Odpoveď: Najlepší čas na návštevu Sarandy je od mája do septembra, s júlom a augustom ako vrcholnými mesiacmi sezóny.

4. Kam by som mal ísť na pláže v Sarande?
Odpoveď: Najobľúbenejšie pláže v Sarande sú Pláž Pasqyra, Pláž Ksamil a Pláž Drymades.

5. Aké sú najlepšie miesta na navštívenie v Sarande?
Odpoveď: Medzi najlepšie miesta na navštívenie v Sarande patria Múzeum antiky, Zelené trhy a Ruiny antického mesta Butrint.

6. Je Saranda bezpečné miesto na návštevu?
Odpoveď: Áno, Saranda je bezpečná destinácia na návštevu. Ako s každým cestovaním je dobré si zachovať zdravý rozum a byť obozretný.

7. Aké sú najlepšie reštaurácie v Sarande?
Odpoveď: Medzi najlepšie reštaurácie v Sarande patria Lekursi, Limani, Mare Nostrum, Gertan a Piazza.

8. Kde môžem zakúpiť suveníry v Sarande?
Odpoveď: Môžete zakúpiť suveníry v trhovej ulici Mihal Komneno, na zelených trhoch alebo v prevádzkach v centre mesta.

9. Mám potrebu poistiť sa pred cestovaním do Sarandy?
Odpoveď: Cestovné poistenie je odporúčané pre každé cestovanie a návštevu zahraničných krajín.

10. Kedy sa koná najväčší festivál v Sarande?
Odpoveď: Najväčší festivál v Sarande sa koná v júli a auguste a volá sa Saranda Fest.


Dovolenka Albánsko Saranda


Albánsko a jeho turistické možnosti stále viac a viac prichádzajú na povedomie svetovej verejnosti. Jedným z takýchto miest je aj Saranda – malé mestečko ohraničené Jónskym morom a pohorím Butrint. Ak sa rozhodnete navštíviť Sarandu, určite vám to nevyčarí morský pahorok, ale určite si z nej vezmete nezabudnuteľné zážitky.

Mesto Saranda leží na juhu Albánska, v blízkosti hranice s Gréckom. Je to tiché a pokojné miesto s krásnym výhľadom na Jónske more. Má veľa zaujímavých miest, ktoré stojí za to vidieť. Jedným z nich je jeho pôvodný názov Onhezmi Castle, z ktorého dnes zostal iba zrúcanina chrámov pochádzajúcich z obdobia rokov 1400 - 1500.

Mesto má aj niekoľko pláží, najkrajším a najpohodlnejším z nich je pláž s názvom Santa Quaranta. Pláž je dlhá a zlatistá a pôsobí jednoducho neodolateľne. Je tu veľa reštaurácií, kde si môžete ochutnať jedlo z miestnych poľnohospodárskych produktov. Tiež si tu môžete prenajať chyžné a užívať si svieže morské vlny na lehátkach už priamo na pláži.

Ale Saranda nie je len o plážiach a vode. Mesto sa môže pochváliť aj niekoľkými historickými budovami. Najznámejšia z nich je nepochybne zámok Lëkurësi, ktorý sa nachádza na kopci v nadmorskej výške 300 metrov nad morskou hladinou. Zámok ponúka krásny výhľad na mesto a Jónske more – výhľad, ktorý určite stojí za návštevu.

Mesto Saranda je aj dobrým východiskovým miestom pre výlety do okolitých miest. Neďaleko mesta sa nachádza Archeologický park Butrint, ktorý bol zaradený na zoznam svetového dedičstva UNESCO. V Butrinte môžete vidieť ruiny antických stavieb, ako aj ich kresby a množstvo archeologických artefaktov.

Ak ste plánovali dovolenku v Albánsku, navštívenie mesta Saranda určite stojí za to. Ponúka krásne, nekonečné pláže, zaujímavé historicke pamiatky a skvelú gastronómiu – to všetko je niečo, čo by ste určite nemali premeškať. Albánsko má čoraz viac turistických možností, a Saranda je jedným z najoblúbenejších miest súčasnosti. Tak neváhajte, a naplánujte si krásnu a pestrú dovolenku v Albánsku!


Garancia najnižšej ceny

Hromada spokojných klientov

Najväčšia webová kolekcia leteniek

Najlacnejšie lety do všetkých destinácií sveta

Kúpte si najlacnejšie letenky do mágických miest, nech už vás zaujímajú ich krása alebo exotika.

Nájsť letenky